|
- Coraz więcej wiemy na temat ergonomii snu, stąd świadomość, że dobra poduszka to taka, która w sposób naturalny dopasowuje się do naszego ciała, nie zaś odwrotnie – mówi Tomasz Goc z Fabryki Materacy Janpol. - Poprzez zmniejszenie punktów nacisku łagodzi bóle kręgosłupa i koryguje jego nieprawidłowe ułożenie, a tym samym jest po prostu wygodna. Nowoczesne technologie oraz materiały na miarę XXI wieku stosowane do produkcji poduszek pomagają spać tak, by rano budzić się wyspanym.
Poduszka z pianki
…bardzo specjalistycznej, bo termoelastycznej. Gdy kładzie się na niej głowę, przez chwile można mieć wrażenie, że podłoże jest twarde. Już jednak po kilku chwilach, kiedy temperatura ciała zaczyna oddziaływać na poduszkę, zaczyna ona miejscowo mięknąć, aż idealnie dopasowuje się do ułożenia głowy. Jednak już kilka chwil po wstaniu z łóżka, kształt poduszki wraca do pierwotnej formy, by wieczorem znów dopasować się do naszego sposobu spania. - Dodatkową zaletą naszej poduszki z pianki termoelastycznej jest sposób jej wyprofilowania, który zapewnia optymalne podparcie na odcinku szyjnym- podkreśla T. Goc.
Poduszka lateksowa
Poduszka wykonana z tego materiału dobrze dopasowuje się do ułożenia głowy, zapewniając komfort i regenerujący wypoczynek. Poduszki lateksowe Janpolu mają wkład z pionowymi kanałami powietrznymi, która zapewnia prawidłową cyrkulację powietrza, a co się z tym wiąże, właściwą gospodarkę wodną organizmu. Zapobiega to poceniu się w czasie snu i ma właściwości antybakteryjne, dlatego szczególnie nadaje się dla alergików. Ciekawą propozycją są poduszki Smart Latex - dostępne w wersji tradycyjnej oraz profilowanej, łączą w sobie atuty pianki termoelastycznej i lateksu.
Poduszka żelowa
Stworzona w oparciu o innowacyjną technologię jest absolutną nowością na rynku. Sumuje zalety lateksu i specjalistycznego żelu, który zapewnia równomierne rozprowadzenie nacisku na całej powierzchni poduszki. – Poduszka żelowa to nowość w naszej ofercie – opowiada T. Goc. Została stworzona z myślą o tych, którzy lubią spać oraz o osobach, które na sen nie przeznaczają zbyt wiele czasu, ale zależy im, by wykorzystać go do maksymalnej reaktywacji energii.
Nowe oblicze puchu
Ci, którzy lubią tradycyjne rozwiązania, a z jakiś powodów nie mogą spać na poduszce wypełnionej naturalnym puchem, także skorzystają na poduszkowej rewolucji. – Wprowadziliśmy do oferty poduszki wypełnione 4 – kanalikowym włóknem ADVANSA oraz puchem syntetycznym w postaci drobnych kuleczek, które dodatkowo relaksują – mówi T. Goc. Jest to produkt idealny dla alergików, bo nie uczula. W zamian, za sprawą odpowiedniego doboru materiałów, zapewnia skuteczne działanie antybakteryjne, antygrzybiczne i antypleśniowe, a tym samym spokojny i dobry sen.
Poszewka pokrowcowi nie równa
Profesjonalne poduszki dostępne są w zestawie ze specjalistycznymi pokrowcami, które można prać w temperaturze do 60 stopni. Dzięki temu w stu procentach zastępują one tradycyjne poszewki. Standardowo jest to pokrowiec z jerseyu, ale można dokupić inny, który oprócz tego, że chroni przed zabrudzeniami, ma dodatkowe walory użytkowe. Przykładowo: Ecosphere Tencel znakomicie przejmuje i odprowadza wilgoć. Smartcel Clima reaguje na zmiany temperatury ciała i prowadzi do utrzymania stałego jej poziomu, Sensolution, dzięki temu, że można go prać w temperaturze nawet do 95 stopni, a jednocześnie jest odporny na kurczenie, pozwala na zachowanie wyjątkowej higieny. Medicott Silverguard oraz Silverprotect został stworzony z myślą o alergikach – jest w pełni dostosowany do naturalnej flory bakteryjnej człowieka. Na uwagę zasługuje także pokrowiec Aloe Vera oraz Stressfree. Ten pierwszy, ze względu na dodatek wyciągu z aloesu zwanego „źródłem młodości” , drugi ponieważ został uszyty z dzianiny, która odprowadza z ciała nagromadzone ładunki elektryczne.
Jeżeli zdecydujemy się na kupno specjalistycznej poduszki, powinniśmy ją wypróbować. Warto bez skrępowania położyć się na łóżku w miejscu ekspozycji i sprawdzić, czy jest nam wygodnie. Reakcja naszego organizmu będzie najlepszą odpowiedzią na pytanie, czy wybór rzeczywiście jest odpowiedni.
autor: / źódło: / opracowanie:
Janpol
|