|
Wraz z wiekiem ilość kolagenu się zmniejsza. Na ten proces szczególnie narażona jest delikatna skóra powiek. Jej grubość w okolicach oczu wynosi zaledwie 0,5 mm - jest więc kilkukrotnie cieńsza niż w innych częściach twarzy i ciała. Ponadto w tym obszarze znajduje się niewielka ilość tkanki podskórnej, a krążenie krwi jest słabsze. Z tego powodu te okolice są narażone na szybsze starzenie, a wraz z wiekiem również na problem opadających powiek. Pielęgnacja skóry dojrzałej to wymagające zadanie. Jednak konsekwencja i systematyczność może przynieść zaskakujące rezultaty.
1. Odpowiednia pielęgnacja
Okolice oczu i powiek wymagają od nas szczególnej ochrony. Pierwszym krokiem, pomagających w utrzymaniu ich zdrowego i młodego wyglądu, jest odpowiednia pielęgnacja. Preparaty z witaminami E i C będą chronić skórę przed wolnymi rodnikami, a w efekcie - pojawiającymi się oznakami starzenia. Dodatkowo witamina C działa również rozświetlająco na naszą cerę, a produkty bogate z witaminą A nawilżą i ujędrnią skórę pod oczami.
2. Dokładne oczyszczanie
Istotną rolę odgrywa też odpowiedni, dokładny demakijaż. Dlaczego warto codziennie o nim pamiętać? Resztki podkładu czy niedokładnie zmyty tusz powodują zatykanie porów i namnażanie się bakterii. W efekcie na naszej cerze zaczynają pojawiać się niedoskonałości, m.in. nieestetycznie wyglądające zaskórniki i zmiany zapalne. Oprócz profilaktyki, odpowiednia higiena jest w stanie opóźnić też pojawianie się pierwszych zmarszczek, szczególnie widocznych na delikatnej skórze wokół oczu.
3. Tylko bezpieczne produkty
Kosmetyki powinny chronić przed oznakami starzenia, ale być też bezpieczne. Wybierając produkty do pielęgnacji warto sięgać po preparaty hipoalergiczne, bezwonne, pozbawione sztucznych barwników i konserwantów. Skóra wokół oczu jest bardzo wrażliwa, więc nie należy narażać jej na ryzyko pojawienia się w tym miejscu zaczerwienień. Nasza skóra nie lubi mydła, które z powodu silnie zasadowego współczynnika pH, wysusza ją i podrażnia. Dlatego do demakijażu najlepiej używać preparatów, zawierających substancje nawilżające, odżywiające oraz natłuszczające, dostosowane do odpowiedniego rodzaju cery.
4. Pobudzanie krążenia
W utrzymaniu młodego wyglądu pomogą również rozluźniające, delikatne masaże powiek. Zwiększą one krążenie krwi w okolicach oczu, dotlenią i odżywią tkanki. Popularnym obecnie rozwiązaniem jest joga oczu, czyli tzn. palming. Polega on na zasłanianiu dłońmi powiek w taki sposób, by nie dochodziło do nich światło słoneczne i wpatrywaniu się w pojawiającą się w ten sposób czerń. Wykonując to ćwiczenie należy pamiętać o rozluźnieniu palców, brwi i powiek. Joga oczu ma na celu odprężenie oraz obniżenie poziomu stresu, pod wpływem którego następuje niedotlenienie komórek, starzenie i wiotczenie skóry - jednych z głównych przyczyn pojawiania się problemu opadających powiek.
5. Lecznicza plazma
W utrzymaniu elastyczności i młodego wyglądu naszych powiek pomogą również zabiegi z wykorzystaniem plazmy medycznej, które są mniej inwazyjne niż metody chirurgiczne, a okres rekonwalescencji w tym wypadku został skrócony do minimum.
W trakcie zabiegu Plasmage specjalna głowica emituje energię, której natężenie jest dostosowane do rodzaju korygowanej zmiany. Zabieg jest w stanie poradzić sobie nie tylko z pojawiającymi się zmarszczkami czy brakiem odpowiedniej jędrności powiek, ale też z problemem opadających powiek i brwi - tłumaczy lek. Ewelina Styczyńska-Kowalska z Kliniki VESUNA. - Pacjenci doceniają go za skuteczność oraz duże bezpieczeństwo, ponieważ nie uszkadza on głębszych warstw skóry, nie powoduje krwawienia i nie wymaga ingerencji w głęboko położone tkanki - dodaje lek. Styczyńska-Kowalska.
|