Nawiązując do najnowszych trendów i czerpiąc to co najlepsze z rosyjskiej tradycji przyrządzania „herbaty z samowara” z konfiturą wiśniową stworzono IRVING Russian Cherry Confiture. Połączenie smaku czarnej herbaty z wiśniami i nutą kardamonu zamknięto w nowoczesnych wygodnych kopertkach.
IRVING Russian Cherry Confiture – gorący, folkowy trend nadchodzącej jesieni
Oryginalny smak tradycyjnej „rosyjskiej herbaty z samowara” został odzwierciedlony w IRVING Russian Cherry Confiture. Jest to mieszanka herbaty czarnej z kompozycją owoców i soków owocowych (wiśni, jagód, porzeczek, jabłek), wśród których dominującą rolę odgrywa smak soczystej wiśni. Dodatkowo wzbogacono ją nutą kardamonu. Herbata IRVING Russian Cherry Confiture w pełni oddaje charakter rosyjskiej ‘duszy’, z pozoru chłodnej i surowej, ale zarazem bogatej i pełnej ukrytego temperamentu.
Opakowanie 20 kopertek – 6 pln
Herbata po rosyjsku - tradycja przygotowywania i spożywania herbaty
Gorący napar podawany w szklance umieszczonej w koszyczku lub specjalnej oprawce z uchwytem, samowar, cukier „na prikusku” oraz konfitury jednoznacznie kojarzą się z „herbatą po rosyjsku”. Ten barwny rytuał picia herbaty powstał jako efekt przemieszania się tradycji herbacianych Wschodu i Zachodu. Czarna herbata przywędrowała do Rosji z Chin, w pierwszej połowie XVII w. Spożywanie jej w tak rozbudowanej i wykwintnej formie to zasługa brytyjskiej kultury, która w istotny sposób wpłynęła na zwyczaje rosyjskiej arystokracji w XIXw. Dwór cesarski, wiernie naśladujący najnowsze zwyczaje kulturalne obecne na Zachodzie, wprowadził angielski sposób picia herbaty na rosyjskie salony. Promieniująca z Petersburga moda szybko rozprzestrzeniła się na cały kraj, zyskując przy tym trochę lokalnego kolorytu. Efektem rozpowszechnienia się tego nowego trendu było powstanie zupełnie unikalnego obyczaju przygotowywania i picia herbaty.
Według rosyjskiej tradycji w osobnym naczyniu sporządza się esencję, którą następnie rozcieńcza się wrzątkiem bezpośrednio w filiżance. Stąd właśnie konieczność używania specjalnie do tego przeznaczonych naczyń – czajniczek do zaparzania esencji („czaja”) oraz duże naczynie do wrzątku (samowar). Do tak przygotowywanego wywaru często dodawano świeże owoce leśne w postaci aromatycznego soku, np. wiśniowego lub malinowego. Spożywanie herbaty na sposób rosyjski nie ograniczało się jednak tylko do picia gorącego napoju, ale było także okazją do spotkania towarzyskiego, wspólnych śpiewów i oglądania występów artystycznych.