|
W przeciwieństwie do Emily, Andy widzi granice swego zaangażowania w ten okrutny świat. Jej chłopak Nate (Adrian Grenier) bezustannie przypomina jej, że jej obecna pozycja zawsze będzie się kłócić z wyznawanymi przez nią zasadami. „Nie dał się uwieść ani modzie, ani stylowi bycia, ani pieniądzom i władzy” – mówi Grenier, charyzmatyczny gwiazdor serialu „Ekipa”.
„W miarę jak Andy daje się wciągnąć w świat Mirandy, Nate musi jej przypominać, skąd się wzięła – dodaje Frankel. – Na szczęście, on sam nie widzi w tym zagrożenia dla swojej tożsamości”.
Jakkolwiek "Diabeł ubiera się u Prady" rozgrywa się w specyficznym świecie mody, porusza uniwersalny temat poszukiwania miejsca przez osobę wkraczającą w dorosłe życie. „To, co się dzieje z Andy, jest próbą charakteru – mówi Hathaway. – W trakcie zachodzącej w niej przemiany, przekonuje się, że ważne jest nie tyle osiągnięcie sukcesu, ile znalezienie własnej drogi”.
Film o modzie i branży wydawniczej nie może być kręcony gdzie indziej niż w Nowym Jorku. „Nowy Jork to stolica świata mody – mówi Frankel. – Nie ma miasta bardziej zabawnego i bardziej sexy niż Nowy Jork. Nie zrobisz kroku, by nie trafić na wspaniały plener. Jest tu historia, głębia i blichtr”.
„Aby historia Andy wyglądała na prawdziwą, potrzeba prawdziwego świata – mówi Wendy Finerman. – Musisz rozpychać się w metrze i przez ulice tak jak robią to inni o tej samej porze. Jest tu miejsce na nowojorski romans i młodzieńczość, są zastępy młodych widzących to miasto po raz pierwszy i wchodzących w dorosły świat”.
Andy jest jedną z takich właśnie osób, zaczynających swe dorosłe życie w Nowym Jorku. „Kiedy po raz pierwszy przyjeżdża do Nowego Jorku, Andy jest bardzo podekscytowana – mówi Frankel. – Musi szybko poznać miasto na wylot, by podołać niemal niemożliwym zadaniom, jakie stawia jej Miranda. Każdy, kto odwiedzał Nowy Jork, pamięta swoje pierwsze wrażenia. Nowy Jork, podobnie jak Miranda, jest onieśmielający i wymaga mnóstwo czasu i wysiłku, aby nauczyć się tu funkcjonować”.
|