|
Osoby otyłe są zestresowane, zamknięte w sobie, często popadają w depresję. Z powodu braku samoakceptacji mają problemy w życiu osobistym i zawodowym, a jeśli nawet są silne psychicznie i optymistycznie nastawione do życia, nie unikną niebezpieczeństw związanych z chorobami powodowanymi przez otyłość.
Gdy wszystko zawodzi, czas skorzystać z pomocy specjalisty
Pacjenci Kliniki Bariatrii to bardzo zróżnicowana grupa, zarówno pod względem wieku, płci, jak i stopnia nadwagi. Są to osoby różniące się siłą woli, oraz determinacją w dążeniu do osiągnięcia szczuplejszej sylwetki, a co za tym idzie - lepszego samopoczucia i zdrowia. Często decydują się oni na zabieg implantacji balonu żołądkowego uciekając od znanych i popularnych diet i innych sposobów, które w ich przypadku nie podziałały.
Na czym polega działanie balonu żołądkowego?
Implantacja balonu żołądkowego powoduje ograniczenie ilości spożycia pokarmów i skutecznie pomaga wprowadzić racjonalny sposób odżywiania i zdrowy tryb życia, co w gruncie rzeczy jest najszybszą i najwłaściwszą drogą do trwałej utraty nadwagi. Największy efekt odchudzania (40 - 60 kilogramów) występuje, gdy wraz z implantacją balonu BIB System, który eliminuje możliwość spożywania obfitych posiłków, wprowadzane są zmiany w przyzwyczajeniach żywieniowych, w doborze spożywanych pokarmów – ich zróżnicowaniu jakościowym - oraz dodatkowo, pobudzana jest do spalania poprzez aktywność fizyczną tkanka tłuszczowa.
Ile chudną pacjenci w czasie terapii z balonem?
Wyniki leczenia są indywidualne i zależne od wielu czynników, między innymi od początkowej masy ciała. Ze statystyki leczenia wynika, iż średnia utrata całkowitej wagi to 22,4% początkowej masy ciała. Często zdarza się jednak, że pacjenci chudną ponad 40 - 50 kilogramów, a nawet powyżej 60.
W jaki sposób można stracić tyle kilogramów?
Analizując przebieg leczenia balonem żołądkowym pacjentów, którzy podczas terapii pozbyli się 40 – 60 kilogramów można zaobserwować, jak bardzo wprowadzanie niewielkich, ale za to konsekwentnych zmian wpływa na efekty końcowe. Stosowanie się do indywidualnych zaleceń wydawanych przez lekarza i jego zespół bezpośrednio po zabiegu implantacji balonu żołądkowego, oraz podczas późniejszych comiesięcznych wizyt kontrolnych, pozwala w sposób wydajny wykorzystać okres 6 miesięcy, podczas których pacjent poddany jest ograniczeniom ilościowym (powodowanym przez balon) oraz odpowiedniej edukacji żywieniowej. Dla właściwego kontrolowania przebiegu leczenia pacjentów i wiedzy o tym, jak radzą sobie oni w trudnym okresie terapii, sporządzane są ankiety, na podstawie których można dowiedzieć się jak wprowadzane są poszczególne zalecenia, oraz jak zmieniają się nawyki żywieniowe. Dzięki ankietom można także wywnioskować jakie zachowania powodują, iż niektórzy pacjenci tracą na wadze szybciej i więcej niż inni. Pozwala to w lepszy sposób pomagać szerszej grupie pacjentów i poprawiać ich wyniki. Wśród pacjentów Kliniki są tacy, którym udało się pozbyć ponad 60 zbędnych kilogramów i dzięki ich przykładowi można dziś ocenić, przestrzeganie jakich zaleceń daje najlepsze efekty.
|