Wykorzystuje także domową tradycję i sięga po przepisy swojego dziadka. Krok po kroku wprowadza czytelnika w świat niezwykle łatwego gotowania i smakowitych rezultatów. Całości przyświeca jego ulubione motto - minimum wysiłku, maksimum satysfakcji!
W rozdziale Romantico znajdziemy przepisy na dania na szczególne okazje - romantyczne kolacje lub uroczysty poczęstunek dla rodziców czy szefa. Gino uczy sztuki uwodzenia przez kuchnię; jego proste pomysły pomogą oczarować partnera. Per me to wyśmienite i łatwe w przyrządzeniu przepisy dla jednej osoby. Rozdział Salute wprowadzi nas w świat wystawnych przyjęć, Facile facile, natomiast, to proste drobne posiłki z gwarancją dobrego smaku i niezwykłego wyglądu. Per tutti i giorni zawiera kulinarne recepty na weekendowe kolacje.
Nie ogranicza się do podawania samych przepisów, lecz także doradza jak dobrać trunki i inne dodatki. Przepisy Gino są proste, eleganckie i bezpretensjonalne, skupiają się raczej na smaku, niż na skomplikowanych technikach i drogich składnikach.
Gino D'Acampo jest mistrzem nowoczesnej kuchni włoskiej i gwiazdą brytyjskiej telewizji; regularnie występuje w programach takich jak Saturday Cooks, Daily cooks, Daily Cooks Challenge oraz Ready Steady Cook, jak również w - emitowanym także we Włoszech - programie poświęconym wyłącznie kuchni włoskiej. W 2009 roku otrzymał nagrodę dla najciekawszej osobowości telewizyjnej. Jego debiutancką książkę Fantastico! uznano w 2007 roku za najlepszą włoską książkę kucharską świata.
Gino D’Acampo urodził się w małej miejscowości pod Neapolem. Już będąc chłopcem towarzyszył dziadkowi w kuchni, wkrótce okazało się, że odziedziczył po nim miłość do gotowania. Kształcił się w Luigi de Medici Catering College, a potem rozpoczął kulinarną wędrówkę po Europie. Wkrótce dostrzeżono talent młodego Włocha; został szefem kuchni w należącej do Sylvestra Stallone restauracji Mambo King w Marbelli. Podczas pobytu w Hiszpanii poznał swoją przyszłą żonę, Angielkę, z którą przeniósł się do Londynu. Początki w tym mieście okazały się trudniejsze niż sądził – tułał się od snack barów do hoteli, wstawał o 5.30 rano a dzień pracy kończył tuż przed północą. Frustracja i zmęczenie nie są najlepszymi doradcami; jak sam dowcipnie opowiada, na krótko znalazł się na utrzymaniu Jej Królewskiej Mości.
Wreszcie los się odwrócił, wieczne poszukiwania prawdziwych włoskich składników potraw doprowadziły Gino do założenia własnej firmy Bona Italia znakomicie wypełniającej tę rynkową niszę. Od tego momentu zaczęło się pasmo sukcesów – zaproszenie do programu telewizyjnego, które zaowocowało karierą Gino w brytyjskiej telewizji (programy w Chanel 5i ITV), radiu, wydaniem kolejnych książek, serią naczyń i przyborów kuchennych.