|
z długimi rzęsami, nieśmiałością, rumieńcem na twarzy i kolorowym piórnikiem w tornistrze. A także z płaczem. Zawsze zdumiewała mnie i imponowała mi w pewnym sensie odwaga dziewcząt – koleżanek z klasy – w okazywaniu swoich uczuć. Wydawało mi się to już wtedy fascynujące: ta odwaga w okazywaniu emocji".
Janusz Leon Wiśniewski fragment wywiadu dla Wp.pl
Molekuły Emocji to pełen refleksji, przenikliwości i intymności zbiór opowiadań o lękach, pragnieniach, tęsknotach i codziennych dramatach... Czasem wydaje nam się, że otaczająca nas rzeczywistość zmusza do podejmowania trudnych decyzji, że ludzie napotykają te same problemy, żyją tym samym „ustabilizowanym” życiem.
Czy właściwie znamy całą prawdę o dzisiejszym człowieku? Czy dokładnie wiemy czego pragnie, czego się boi, o czym myśli i do czego dąży? Trzeba wiele subtelności i empatii by dotrzeć do głębi, do magii, która ukryta jest w każdym z nas, nie poddawać ocenie tego co powierzchowne. Nie lada to wyzwanie nawet dla autora, obserwatora i kronikarza codzienności, który opowiada te historie w „swoim” niepowtarzalnym stylu, z nauką, erotyką i emocjami w tle.
O autorze
Janusz Leon Wiśniewski ukończył ekonomię i fizykę na Uniwersytecie im. Kopernika w Toruniu. Obronił doktorat na Politechnice Warszawskiej z informatyki. Habilitował się z chemii na Łódzkim Uniwersytecie Technicznym.
Pracuje w firmie zajmującej się systemami informatycznymi, przeznaczonymi dla chemików. Opublikował: S@motność w sieci (2001) – ekranizacja 22 wrzesień 2006, „Zespoły napięć” (2002), „S@motność w sieci: Tryptyk” (2003), „Los powtórzony” (2004), Intymna teoria względności (2005). Jest także współautorem i redaktorem pisanej przez internautów powieści „Martyna” (2003) oraz współautorem publikacji „Podręcznik chemoinformatyki. Od danych do wiedzy” (2003).
Gości swej strony internetowej wita „zdaniem dnia”: „Boże, pomóż mi być tym człowiekiem, za którego bierze mnie mój pies”. Jest prawdziwym „człowiekiem Renesansu”. Mieszka w Niemczech.
|