|
Jogurt bogaty w żywe kultury bakterii wywiera korzystny wpływ na wydzielanie soków trawiennych i eliminuje bakterie chorobotwórcze oraz gnilne z przewodu pokarmowego, pod warunkiem jednak, że jest systematycznie i w dużych ilościach spożywany.
Żywe jogurty
Obecnie na rynku dostępne są napoje z mleka fermentowanego zawierających m.in. bakterie flory jelitowej L.acidophilus i bifidobakterie. Znajdziesz je w Jogurcie Naturalny Pitnym, Jogurcie Śmietankowym oraz Jogurcie Waniliowym Campina z serii „Biała Linia”. Produkty te naturalnie uzupełniają florę bakteryjną w organizmie.
Obecność bifidobakterii w przewodzie pokarmowym człowieka jest zjawiskiem naturalnym. Ich rozwój może być redukowany przez przyjmowanie różnych preparatów medycznych i leków. Niekorzystnie działa na nie także stres, starzenie się, diety, zakażenia itp. Spożywanie żywych bakterii w produktach mleczarskich stanowi idealny sposób na utrzymanie równowagi flory jelitowej.
Ponadto bakterie te są szczególnie ważne np. podczas antybiotykoterapii, ponieważ antybiotyki powodują wyjałowienie organizmu, co z kolei sprzyja różnego rodzaju chorobom.
W wielu krajach, a coraz częściej i w Polsce, rutynowo podaje się jogurt chorym na biegunkę. Żywe bakterie, egzystujące w przewodzie pokarmowym, mogą również przyczyniać się do regulowania metabolizmu cholesterolu. Spożywając codziennie Jogurt Naturalny Pitny, Jogurt śmietankowy lub Jogurt Waniliowy Campina, masz pewność, że dobrze się odżywiasz i dbasz o swoje zdrowie.
|