Produkt ten to kurczak świeży. W hodowli kurczęta nie były karmione paszą ze składnikami modyfikowanymi genetycznie. Świeże tuszki Drobimex jako produkty zdrowe i bezpieczne mogą być stosowane zarówno w diecie dla dorosłych, jak i dzieci. Doskonałe na rodzinne przyjęcia przy grillu, przygotowywania pieczeni, smażenia, gotowania, duszenia oraz jako podstawa do wywaru rosołowego. Oznaczone w sklepach etykietą „Go for No GMO” są łatwe do odnalezienia na półkach sklepowych.
Co dokładnie oznacza GMO?
Mięso oznaczone etykietą „Go for No GMO”, to mięso kurcząt pochodzące ze specjalnych hodowli, w których drób karmiony jest wyłącznie paszami pochodzącymi z roślin niemodyfikowanych genetycznie. Drobimex w procesie produkcji używa wyłącznie pasz wytwórni Mega należącej do właściciela szczecińskiej spółki, koncernu Wiesenhof. Pasze te nie zawierają soi transgenicznej. Są one droższe o 20% od pasz zawierających modyfikację genetyczną soi. Pasza ta dostarczana jest hodowcom, którzy związani są Drobimexem stałymi umowami o współpracy.
Zmiana sposobu żywienia kurcząt to kolejny etap marki Drobimex w produkcji bezpiecznych i wysokiej jakości wyrobów. Zdaniem 75% konsumentów produkty do wytworzenia, których użyto pasze zawierające składniki modyfikowane genetycznie powinny być oznakowane.
W przypadku oznakowania „Go for No GMO” konsument ma 100% pewności, ze taki produkt jest bezpieczny i nie jest efektem poprawiania natury przez człowieka.
Spośród skomercjalizowanych roślin genetycznie zmodyfikowanych, najwięcej uprawia się soi, kukurydzy, bawełny i rzepaku. Ponad 50% wszystkich upraw soi na świecie stanowi soja zmodyfikowana genetycznie. To właśnie produkty z soi stanowią najważniejsze roślinne komponenty używane jako składnik pasz dla drobiu hodowanego.
Przypomnijmy, że żywność genetycznie modyfikowana (ang. Genetically Modified Organism – GMO) to organizmy, których materiał genetyczny został zmieniony w sposób niezachodzący w warunkach naturalnych wskutek krzyżowania lub rekombinacji. W praktyce oznacza to, że do organizmów roślin dodawane lub usuwane są geny innych organizmów.
Cena za kilogram ok. 8,00 zł