|
Na przełomie ostatnich kilku lat baterie kuchenne przeszły ogromną przemianę, dostosowując się do kuchennych wnętrz. Nie trzeba już montować niewygodnych zaworów odcinających dopływ wody do zmywarki czy pralki – wystarczy wygodny przycisk na baterii. Nie trzeba też gimnastykować się aby napełnić wysokie naczynie wodą – wyciągana wylewka ułatwia nam to zadanie.
Modne stojące
- Najpopularniejsze są baterie sztorcowe, montowane w otworze na obrzeżu zlewozmywaka lub w blacie obok niego i podłączone do rur specjalnymi elastycznymi wężykami – mówi Jarosław Matys z Franke Polska. Niektóre modele można umieszczać pod oknem. Posiadają one specjalne wylewki, które w prosty sposób mogą być opuszczane lub przesuwane w bok. W ten sposób nie przeszkadzają podczas jego otwierania.
Ile uchwytów
Najbardziej oszczędna jest bateria jednouchwytowa. Wodę o żądanej temperaturze uzyskuje się z niej w krótszym czasie niż z baterii o dwóch pokrętłach. Uruchomienie baterii za pomocą jednej dźwigni, pozwala ustawić zarówno siłę strumienia, jak i jego temperaturę, przy tym jest znacznie prostsze i trwa o wiele krócej. Dodatkowo baterie jednouchwytowe pozwalają oszczędnie gospodarować wodą (mniej zużycia wody nawet do 30% w stosunku do dwuuchwytowych).
Pomocna wylewka
W bateriach kuchennych jest ona dużo dłuższa niż w umywalkowych, ma większy zasięg i obraca się wokół osi. Cześć modeli ma wylewkę wyciąganą, co jest pomocne przy płukaniu lub napełnianiu wysokich naczyń. Końcówka wylewki jest umocowana na długim wężu (120 - 150mm), który chowa się w korpusie baterii.
autor: / źódło: / opracowanie:
Franke
|