|
Jednak po zimie nasz układ odpornościowy jest osłabiony i łatwiej jest nabawić się groźnej w skutkach choroby, jaką jest grzybica pochwy. Warto wiedzieć, że drożdżaki grzybów znakomicie czują się w wilgotnych ręcznikach, gąbkach, syntetycznej bieliźnie czy kostiumie kąpielowym. Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje, że epidemia grzybicy na świecie przybiera coraz większe rozmiary. Chcąc łatwo i szybko pozbyć się nieprzyjemnego problemu, kobiety mogą zaaplikować Gynazol. Gynazol to nowoczesny lek dla aktywnych kobiet zalecany w przypadku wystąpienia grzybicy pochwy. Preparat zawierający 5 g 2% kremu podaje się za pomocą jednorazowego aplikatora. Po aplikacji, emulsja utrzymuje się na powierzchni błony śluzowej przez ponad 4 dni. W tym czasie uwalniana jest substancja czynna - butokonazol.
Preparat posiada działanie grzybobójcze i drożdżakobójcze przeciw drożdżakom rodzaju Candida i grzybom z rodzaju Trichophyton, Microsporum i Epidermophyton. Krem stanowi emulsję typu „woda w oleju” o wysokich właściwościach przylegających (adhezyjnych). Preparat stosuje się miejscowo w drożdżakowym zakażeniu sromu i pochwy wywołanym przez Candida albicans, potwierdzonym w badaniu mikroskopowym wymazu z pochwy. Gynazol przeznaczony jest wyłącznie do stosowania dopochwowego. Jednorazowa aplikacja wystarcza na całą kurację. Ze względu na łatwość użycia (preparat nie brudzi bielizny) może być stosowany o dowolnej porze dnia. Preparat nie wchodzi w interakcje z innymi lekami, nie wywołuje skutków ubocznych i jest w 100% bezpieczny. Po zastosowaniu przynosi natychmiastową ulgę.
Czym jest grzybica pochwy?
Grzybica pochwy jest jedną z najczęstszych infekcji pochwy. Choroba ta atakuje przynajmniej raz w życiu blisko 75 % kobiet. Spowodowana jest najczęściej nadmierną ilością grzybów Candida albicans, które w zdrowym, odpornym organizmie występują w bezpiecznych dla zdrowia ilościach w pochwie, jamie ustnej i przewodzie pokarmowym. Infekcję grzybiczą powoduje zachwianie równowagi miedzy florą bakteryjną pochwy i układem immunologicznym oraz pojawienie się postaci przetrwalnikowych komórek Candida. Komórki Candida rozmnażają się i niszczą pH właściwe pochwie przyczyniając się do powstawania przykrych objawów. Głównym powodem nawrotów i trudności w leczeniu schorzenia jest nieprzestrzeganie zaleceń lekarza.
Objawy grzybicy pochwy mogą się nasilać w postaci: świądu i zaczerwienienia w okolicach zewnętrznych narządów płciowych, charakterystycznych, gęstych upławów o przykrym zapachu, częstego, bolesnego oddawania moczu, uczucia nie do końca opróżnionego pęcherza, bólu podczas stosunku płciowego. W przypadku wystąpienia powyższych objawów należy niezwłocznie udać się do lekarza ginekologa.
|