|
Co zrobić, by podkład rozprowadzał się równomiernie?
Po pierwsze, zadbać o wygładzenie skóry przy użyciu pilingu oraz dobre nawilżenie, podkład nie zastąpi bowiem kremu. Po całkowitym wchłonięciu się kremu fluid dobrze jest wycisnąć na dłoń, dzięki czemu jego temperatura zbliży się do temperatury naszego ciała – wtedy najłatwiej będzie równomiernie go rozprowadzić. Na podobnej zasadzie działa przyłożenie do twarzy otwartych dłoni po aplikacji podkładu – pomoże to kosmetykowi połączyć się ze skórą.
Często można spotkać się z opinią, że podkład zatyka pory.
Czy to prawda?
Idealnie gładka skóra to podstawa nieskazitelnej urody. Niestety, większość z nas może o niej tylko pomarzyć. Na szczęście najnowsze podkłady zawierają formuły, dzięki którym ich warstwy mogą być cieniutkie i niemal niedostrzegalne. Właściwie dobrane do potrzeb skóry kosmetyki nie tylko jej nie szkodzą, ale wręcz odżywiają. Co więcej, większość fluidów chroni skórę przed niekorzystnym wpływem czynników wewnętrznych i zawiera filtry, blokujące szkodliwe promieniowanie słońca.
Mam ładną cerę. Czy muszę używać podkładu?
Bez podkładu twarz jest naga – widać każdą niedoskonałość: rozszerzone pory, przebarwienia, zaczerwienienia, popękane naczynka. Oprócz optycznego ich kamuflażu, podkład ma za zadanie wyrównać kolor skóry i zapewnić jej ochronę. Jeśli twoja cera nie wymaga żadnych poprawek, stosowanie fluidu byłoby nieuzasadnione. Jest jednak jedno ale: bez podkładu makijaż źle „leży” - wygląda tak, jakby cienie czy róż nie łączyły się ze skórą. Dobrym kompromisem może być zastosowanie samej bazy pod makijaż, która zagwarantuje skórze ochronę, delikatnie ją zmatowi i, wiążąc cząsteczki kosmetyków, zapewni im gładką aplikację oraz długotrwały efekt. Na takie rozwiązanie mogą sobie jednak pozwolić tylko osoby o wyjątkowo ładnej cerze lub bardzo młode.
|