|
Rozwiązaniem tego problemu mogą być implanty - coraz bardziej popularne i dostępne. - Uzupełniać braki w uzębieniu powinniśmy nie tylko ze względów estetycznych. Utrata nawet jednego zęba wpływa na cały układ stomatognatyczny. Jest kilka metod pozwalających na uzupełnienie braków zębowych m.in. most, proteza przy większych brakach oraz coraz częściej stosowane implanty – mówi dr Piotr Wieczorek, stomatolog z Centrum Medycznego LIM.
Zainteresowanie implantami w Polsce wzrasta. Implanty w sposób najbardziej fizjologiczny odbudowują utracone zęby. Komfort żucia jest o wiele większy niż w przypadku protez ruchomych. Unika się także szlifowania zębów, tak jak podczas wykonywania mostów.
Implant (czyli wszczep) to tytanowy korzeń. Taki sztuczny filar zintegrowany z kością pozwala na umocowanie korony, mostu lub protezy całkowitej. - Współczynnik powodzenia zabiegu implantacji jest wysoki. Zawdzięczamy to tytanowi, który stanowi podporę nowych zębów, a który świetnie integruje się z tkanką ludzką. Tego odkrycia dokonał w drugiej dekadzie XX w. wybitny szwedzki naukowiec, prof. Per Ingyar-Branemark. Obecnie w Centrum Medycznym LIM wykonujemy zabiegi metodą wszczepów Branemark System®, 3i, Neoss – wyjaśnia dr Piotr Wieczorek, stomatolog z Centrum Medycznego LIM.
|