Grzejnik dekoracją
Obecnie na rynku jest bogata oferta grzejników dekoracyjnych, które spełniają powyższe wymagania i odpowiednio komponują się z wnętrzami z dużymi przeszkleniami. Grzejnik Ratec Plus firmy Rettig Heating, dzięki temu, że jest niski i długi świetnie nadaje się do zainstalowania pod wysokim oknem. Najniższy model Ratec Plus ma zaledwie 14,2 cm, najwyższy 28,6 cm, a długość dobierana jest w przedziale od 40 do aż 300 cm.
Grzejnik Ratec Plus można podłączyć zarówno z boku jak i z dołu, dzięki czemu połączenie jest prawie niewidoczne lub całkowicie ukryte w ścianie. Ratec Plus, dzięki gładkiej powierzchni elementów grzejnych i bogatej kolorystyce komponuje się z każdym wnętrzem, szczególnie z takim, w którym zastosowano duże szklane powierzchnie.
Często urządzając dom czy mieszkanie mamy problemem z umieszczeniem odpowiedniego grzejnika w miejscach o nietypowych wymiarach, nie tylko przy dużych oknach, ale też tam, gdzie powierzchnia przeznaczona na grzejnik jest nieduża np. w przedpokoju czy pokojach łączonych z holami, małych przestrzeniach przy schodach.
W takiej sytuacji warte polecenia są grzejniki dekoracyjne Konti i Venti, które wyróżnia oryginalna stylistyka oraz nietypowe wymiary – od modeli wysokich i wąskich po niskie i długie. Grzejniki poziome mogą być bardzo niskie (od 7 m do 28,6 cm) i przy tym długie (od 50 cm do 400 cm). Za to grzejniki pionowe są wysokie (od 160 do 220 cm) i wąskie (od 14,2 do 86,2 cm). Modele te różnią się rodzajem podłączenia – Konti bocznym, a Venti dolnym. Dodatkową zaletą wszystkich trzech modeli grzejników dekoracyjnych jest to, że można je schować w kanałach pod posadzką – wtedy ciepłe powietrze będzie wydostawać się przez specjalne otwory w podłodze. Zarówno grzejnik Ratec Plus, jak i modele Konti i Venti dostępne są w innych kolorach z palety RAL. Wybierając odpowiednie ogrzewanie do projektowanego wnętrza należy pamiętać o tym, że nowoczesne grzejniki nie tylko ogrzeją pomieszczenie, ale też podkreślą jego styl i charakter.