|
Problem stanowi także zbyt późne rozpoznawanie nowotworów. Kampania edukacyjna „Nie rakowi skóry”, ma na celu informowanie Polaków o zasadach bezpiecznego opalania, działaniach profilaktycznych, przeciwdziałających zmianom nowotworowym, a także o sposobach wczesnego rozpoznawania ewentualnych zmian.
Rak skóry – skala problemu w Polsce
„Jak pokazują badania, nowotwory skóry stanowią w Polsce 10% wszystkich nowotworów złośliwych. Śmiertelność w przypadku zachorowania na nowotwory skóry jest wciąż o wiele za wysoka, biorąc pod uwagę fakt, że zmianę tę można wykryć w stadium, gdy jest uleczalna prawie w 100 %. Świadczy to o ogromnej potrzebie prowadzenia działań edukacyjnych, informujących o zasadach zdrowego i bezpiecznego korzystania z kąpieli słonecznych” mówi dr Iwona Marycz-Langner, lekarz dermatolog.
„Nie rakowi skóry”
W odpowiedzi na potrzebę prowadzenia działań informacyjnych, dotyczących zasad bezpiecznego przebywania na słońcu, Laboratoire Dermatologique Bioderma rozpoczyna kampanię edukacyjną „Nie rakowi skóry”. W ramach akcji, będą prowadzone szeroko zakrojone działania informacyjne, mające na celu podniesienie poziomu wiedzy Polaków na temat wpływu słońca na zdrowie skóry.
Wpływ promieniowania ultrafioletowego na zdrową skórę
Promieniowanie słoneczne jest promieniowaniem elektromagnetycznym, obejmuje ono promieniowanie podczerwone, światło widzialne oraz promieniowanie ultrafioletowe (UV). To ostatnie dzieli się na trzy główne zakresy o różnych efektach biologicznych: UVC, UVB i UVA.
|