|
Z termostatem czy bez?
Termostat jest urządzeniem umożliwiającym szybkie ustawienie temperatury wody i utrzymanie jej na wymaganym poziomie. Pożądany efekt uzyskujemy dzięki specjalnej głowicy, która dobiera odpowiednie ilości ciepłej i zimnej wody. Dzięki wyposażeniu w blokadę gorącej wody przy temperaturze 38˚C, termostaty chronią przed poparzeniem. Przekroczenie tej temperatury staje się możliwe dopiero po wciśnięciu przycisku blokady. Niewątpliwą zaletą termostatów jest oszczędne i bezpieczne gospodarowanie wodą. Ich stosowanie zmniejsza także poziom zużycia energii.
Natryskowa czy wannowo-natryskowa?
Nawet jeśli z reguły korzystamy wyłącznie z prysznica, lecz nie rezygnujemy z wanny, warto wybrać baterię wannowo-natryskową. Łączy ona bowiem dwie możliwości: napełniania wodą wanny oraz korzystania z natrysku. Różnica pomiędzy powyższymi modelami sprowadza się do obecności wylewki i przełącznika strumienia wody w wariancie wannowo-natryskowym. Tych elementów nie posiada natomiast bateria natryskowa.
Wygląd baterii powinien współgrać z resztą wyposażenia łazienki. Przy dopasowywaniu baterii do wnętrza łazienki warto zwrócić uwagę także na rodzaj powierzchni armatury. Chrom, mosiądz czy też eloxal, srebrny metalik i lazurowy w panelach natryskowych stwarzają ogromne możliwości wyboru. Musimy również pamiętać o roli rozmiarów baterii – zbyt mała „zgubi się” w dużej łazience lub salonie kąpielowym, natomiast zbyt duża przytłoczy i zdominuje niewielkie pomieszczenie. Pamiętajmy także o szerokich możliwościach wyboru prysznica: możemy zdecydować się na zestaw natryskowy lub wybrać niezwykle rozbudowany system natryskowy, tworzący prawdziwy salon odnowy biologicznej w naszej łazience. Ale o tym napiszemy szerzej w kolejnych odcinkach naszego cyklu...
|