|
Tych, którzy cenią sobie bezpieczeństwo i wygodę. Na pierwszy rzut oka wygląda zupełnie zwyczajnie. Jak zamek. Od tradycyjnej metody „na klucz” różni go jednak zastosowana technologia biometryczna. Co to takiego? W szerszym znaczeniu - nauka o mierzalnych cechach biologicznych. W dziedzinie bezpieczeństwa systemów komputerowych, biometria to technika wykorzystująca indywidualne cechy fizyczne ludzkiego ciała np. odciski palców, geometrię dłoni, charakterystykę głosu, obraz tęczówki i siatkówki oka. A wszystko po to, by właściwie zidentyfikować użytkownika. W wypadku zamków Auraton Lock - tych, którzy mogą wejść do naszego domu czy mieszkania. Za sprawą linii papilarnych zostaną zidentyfikowani, a odcisk ich palca porównany z wcześniej zapisanym wzorcem. Jeśli wszystko będzie się zgadzało, drzwi zostaną otwarte.
Mały wielki zamek
W jednym, z pozoru prostym zamku kryją się najnowocześniejsze, światowe rozwiązania z zakresu identyfikacji opartej na mikroelektronice. Auraton Lock jest wynikiem zastosowania techniki elektronicznej, optycznej, mechaniki i technologii obróbki powierzchni. Pamięć Auratona Lock mieści 99 wzorców odcisków palców, choć dostępny jest także model z pamięcią na 640. - Każdy z mieszkańców może więc zapisać w pamięci zamka odciski wszystkich swoich palców i spokojnie wracać do domu, bez obawy, że pomyli kciuk prawej i lewej dłoni - wyjaśnia Paweł Kulpa z firmy Lars, mającej w swojej ofercie zamki biometryczne.
Niepowołanym wstęp wzbroniony
Korpus zamka wyposażony jest w pięciozasuwkowy system zamykania. Uniemożliwia to otwarcie go wytrychem czy przez podważenie. Skaner odcisków palców zabezpieczony jest szybką, której nie sposób stłuc. Mechanizm zastosowany w Auratonie Lock jest antystatyczny i odporny na uszkodzenia - zarysowania, próby wandalizmu, nawet uderzenia młotkiem - są dla niego całkowicie obojętne.
autor: / źódło: / opracowanie:
Lars
|