O filmie
W komedii Ivana Reitmana MOJA SUPER EKSDZIEWCZYNA według scenariusza Dona Payne’a, Matt Saunders (Luke Wilson) sądzi, że spotkał idealną dziewczynę Jenny Johnson (Uma Thurman) – która okazuje się także superbohaterką G-Girl. Kiedy Jenny/G-Girl staje się nazbyt zaborcza, Matt myśli o zakończeniu znajomości. Ba, ale jak tu zerwać z kobietą, która potrafi fruwać, wznosić się, przenosić góry i przebijać wzrokiem stalowe pancerze? Jako kobieta odrzucona, Jenny/G-Girl wybucha gniewem i z całej się ponadnaturalnej mocy próbuje zniszczyć nowy romans Matta z koleżanką z pracy, Hannah Lewis (Anna Faris). Skoro Matt złamał jej serce, teraz ona połamie mu wszystko.
Występują:
UMA THURMAN (Jenny Johnson/G-Girl)
Udowodniła, że jest jedną z najbardziej wszechstronnych aktorek, grając szeroki wachlarz ról. Córka terapeutki i wykładowcy uniwersyteckiego Thurman dorastała w Amherst, stan Massachusetts, oraz w Woodstock, stan Nowy Jork. Odkryta przez łowców talentów, mając 16 lat została przeniesiona do głośnej Professional Children’s School w Nowym Jorku.
Zadebiutowała w filmie „Johnny Be Good” (tv: „Johnny bądź grzeczny”, ale rola, którą zwróciła na siebie uwagę, czekała na nią w filmie Terry Gilliama „The Adventures of Baron Munchausen” (video, tv: „Przygody barona Munchhausena”). Jeszcze większy rozgłos przyniosła jej rola Cecile de Volanges w ekranizacji „Niebezpiecznych związków” dokonanej przez Stephena Frearsa.
Rok później zagrała obok Freda Warda i Marii de Medeiros w filmie Philipa Kaufmana „Henry & June” (video, tv: „Henry i June”) jako neurotyczna i biseksualna żona Henry Millera. Potem zagrała Daphne McBain w komedii „Where the Heart Is” (tv: „Gdzie serce twoje”) Johna Boormana. W 1991 Thurman wystąpiła obok Richarda Gere i Kim Basinger w thrillerze „Final Analysis” (video, tv: „Diagnoza zbrodni”), a następnie w thrillerze „Jennifer 8” (video, tv: „Jennifer 8”) i komedii „Mad Dog and Glory” (video, tv: „Dziewczyna gangstera”) obok Roberta De Niro i Billa Murraya. Najbardziej ekscentrycznym filmem w jej karierze było dzieło Gusa Van Santa „I kowbojki mogą marzyć”.