|
Nieskutecznie leczona może doprowadzić do zeszpecenia skóry, utraty paznokci oraz poważnych powikłań zdrowotnych. Staje się wtedy chorobą bardzo przewlekłą i uciążliwą, stanowiąc ograniczenie w codziennym funkcjonowaniu. W Polsce (w czwartym kraju w Europie) jest już dostępny nowoczesny lek z unikatowym systemem wchłaniania, który pozwoli skutecznie i szybko zakończyć problem leczenia grzybicy stóp.
Problem leczenia grzybicy stóp
Osoba zarażona grzybicą stóp może ją skutecznie wyleczyć tylko przez zastosowanie środka przeciwgrzybiczego. Wtedy aktywne substancje grzybobójcze niszczą komórki grzybicze. Samodzielne leczenie źle dobranymi środkami albo domowymi sposobami wydłuża o kilka tygodni lub miesięcy faktyczny okres kuracji. Jest to jeden z istotnych powodów chronicznych nawrotów choroby. Wyleczenie w opinii pacjenta, czyli zanik pierwszych objawów chorobowych, wcale nie jest równoznaczne z całkowitym wyleczeniem schorzenia.
Aby terapia była skuteczna, preparat musi mieć działanie grzybostatyczne, hamujące rozprzestrzenianie się zarodników, oraz przede wszystkim grzybobójcze, aby doszło do całkowitej eradykacji (wytępienia) grzyba. Większość maści i kremów przeciwgrzybiczych ma działanie jedynie grzybostatyczne, a skóra pozbywa się grzybicy dopiero po złuszczeniu. Ponieważ skóra stóp potrzebuje na regenerację około trzech tygodni, dlatego takie leki muszą być stosowane przez okres minimum od dwóch do czterech tygodni często i regularnie. Takie tradycyjne kuracje są dosyć czasochłonne i niewygodne, bowiem wymagają dużej systematyczności – trzeba pamiętać, aby codziennie nasmarować podeszwy stóp i przestrzenie międzypalcowe. Dla ludzi starszych są one z kolei niewygodne, bo ciężko dosięgnąć im swoich stóp.
|