|
W serwisie rozwiano wiele mitów związanych z technologią plazmową, przedstawiono fakty i wyjaśniono różnice między PDP (Plasma Display Panel) a LCD (Liquid Crystal Display). Rynek płaskich telewizorów rozwija się szybko i intensywnie. Dostępność nowych standardów telewizorów, przejście do sygnału wysokiej rozdzielczości i technologii cyfrowych, jak również agresywne promocje sprzedaży i niepełna informacja powodują, iż zakup nowego telewizora często staje się kłopotliwą decyzją. Jednocześnie, od początku pojawienia się płaskich telewizorów w sprzedaży, trwa dyskusja nad przewagą jednej technologii nad drugą. W sporze tym funkcjonują utarte twierdzenia, pochodzące często jeszcze z czasów, kiedy obie technologie – zarówno plazmowa (PDP), jak i LCD nie charakteryzowały się tak wysokim, jak dziś, stopniem zaawansowania.
„Panasonic, będąc producentem zarówno telewizorów plazmowych, jak i LCD, przykłada wielką wagę do tego, aby dostarczać konsumentom rzetelne informacje o produktach, a także wyjaśniać wszelkie nieporozumienia, które funkcjonują w związku z płaskimi ekranami” – powiedział Radek Jaworski, PR Manager Panasonic Polska – „W przypadku mniejszych telewizorów zastosowanie technologii LCD jest jak najbardziej rozsądne. Gdy konsumenci decydują się jednak na większy calarz, od 37 cali w górę, wówczas uwidaczniają się wszystkie zalety plazm, które oferują doskonały obraz za w dobrej cenie”.
Przewodnik konsumenta
Przymierzając się do zakupu ważne jest, aby nie decydować się mechanicznie na ten, którego papierowa specyfikacja wygląda najlepiej. Również oświetlenie panujące w sklepie często nie odpowiada warunkom towarzyszącym oglądaniu telewizji w domu. Należy przede wszystkim zastanowić się nad oczekiwaniami względem przyszłego telewizora i zgodnie z nimi prowadzić poszukiwania. Wśród elementów, które powinny być rozważone przed zakupem znajdują się m.in. wielkość pomieszczenia, w którym znajdzie się telewizor, czy też rodzaj oglądanych programów.
|