|
Prawie 2 miliony z nas choruje na serce. Większa cześć społeczeństwa lekceważy objawy, które wysyła organizm, uważając, że „to minie", a w wiecznym stresie żyją dzisiaj wszyscy. Najczęściej dopiero w szpitalu – większość pacjentów uzmysławia sobie, ze można skutecznie zapobiegać wielu chorobom i dolegliwościom.
Pierwsze sygnały organizmu
Problemy z koncentracją, zaburzenia rytmu serca, podatność na zmiany nastroju oraz kurcze łydek są pierwszymi symptomami niedoboru ważnych pierwiastków w organizmie, a te mogą przyczynić się do poważnych komplikacji ze zdrowiem. Zaburzenia koncentarcacji i kurcze łydek mogą być bardzo groźne dla wszystkich pracujących, zwłaszcza tych „za kierownicą". Podatność na zmiany nastroju, nadmierny stres, płytki sen oraz brak lub nadmierny apetyt mogą przyczynić się nie tylko do wzrostu bądź spadku masy ciała, ale również do wystąpienia depresji sezonowej i pojawienia się myśli samobójczych. Powyższe objawy mogą być spowodowane niewystarczającym poziomem magnezu i potasu w organizmie.
Magnez – król życia
Magnez nazywa się pierwiastkiem życia. Nazwa ta oddaje w pełni ważną rolę magnezu w organizmie. Magnez katalizuje wiele procesów życiowych - jest czynnikiem wzrostu, przywraca równowagę psychiczną i pracę układu nerwowego, nerwu trójdzielnego, układu współczulnego, „odsącza" wątrobę powiększając ilość wydzielanej żółci, wzmacnia reakcje obronne organizmu, zwalcza uczulenia oraz procesy starzenia się, zwalcza podatność organizmu na powstawanie nowotworów, zwalcza miażdżycę i zakrzepy, działa przeciwstresowo. Niedobór magnezu powoduje liczne zaburzenia i choroby organizmu i objawia się nadmierną pobudliwością nerwowo - mięśniową, skłonnością do drgawek, zaburzeniami układu nerwowego, zaburzeniami dotyczącymi serca i naczyń krwionośnych. Z mniej ostrych, ale dokuczliwych objawów występują: poranne zmęczenie nawet po wielu godzinach snu, wypadanie włosów, bóle głowy, zmęczenie, trudności w skoncentrowaniu myśli, zmienność nastroju, osłabienie układu odpornościowego.
|