|
pomogą poradzić sobie z problemem, a w efekcie odzyskać smukły i widocznie zarysowany podbródek. Wbrew obiegowym opiniom drugi podbródek nie występuje jedynie u osób otyłych. Jego powstanie wynika często z genetyki. Jeśli więc któryś z członków Twojej rodziny, mimo szczupłej sylwetki ma z nim problem, istnieje prawdopodobieństwo, że Ciebie również to spotka. Jego widoczność nie jest związana też wyłącznie z wiekiem. Przyczyną jego powstawania mogą być niewłaściwe nawyki, takie jak garbienie, nieodpowiednia postawa siedząca czy spanie na wysokiej poduszce, z głową opuszczoną na klatkę piersiową.
Jak radzić sobie z tym problemem? Poniżej prezentujemy nieinwazyjne sposoby, które pozwolą zmniejszyć widoczność "drugiego podbródka".
1. Odpowiednie maskowanie
Pierwszym krokiem w odpowiednim maskowaniu dodatkowej fałdy skórnej jest właściwe konturowanie twarzy. Nie jest to jednak proste zadanie, ponieważ wymaga o wiele większej wprawy niż prosty, tworzony w pośpiechu makijaż. Konsultacja doświadczonego makijażysty może być w tym wypadku nieoceniona. W ukryciu drugiego podbródka pomogą różne odcienie makijażu. Bronzer lub ciemniejszy odcień podkładu optycznie wyszczupli i nada podbródkowi widocznych konturów. Efekt uzupełni odpowiednio dobrana fryzura. Sięgające ramion, wycieniowane pod kątem i łagodnie opadające na brodę kosmyki są w stanie skutecznie odwrócić wzrok od podwójnego podbródka, a tym samym zachować odpowiednie proporcje i wyszczuplić twarz.
2. Ćwiczenia i masaż twarzy
W zmniejszeniu nadmiaru skóry pomogą też specjalne ćwiczenia, wzmacniające mięśnie szyi oraz dolne partie twarzy. Co konkretnie sprawdzi się w tym wypadku? W trenowaniu dolnych partii twarzy pomogą ćwiczenia polegające na wyraźnym i głośnym wymawianiu samogłosek, obrotach głowy w prawo, lewo, górę i dół, naprzemiennym napinaniu i rozluźnianiu warg czy wyciąganiu języka najdalej jak to jest możliwe przy jednoczesnym przybliżaniu dolnej szczęki do szyi.
Z kolei wsparciem w treningu mięśni szyi będą wielokrotne obroty szyi z plecami opartymi o ścianę czy ćwiczenia jednocześnie ujędrniające biust. Treningi te nie są wymagające, jednak by zaczęły przynosić oczekiwane efekty, należy systematycznie je powtarzać - minimum 3 razy w tygodniu przez co najmniej kwadrans.
Ich uzupełnieniem będą masaże szyi oraz podbródka, które zwiększą ukrwienie skóry, jej elastyczność i pomogą w utrzymaniu młodzieńczego owalu twarzy. Masaż należy rozpoczynać od szyi, następnie przesuwając dłonie w górę, w kierunku brody. Przed jego rozpoczęciem nie zapomnijmy odpowiednio nawilżyć obszaru, poddawanego masażowi. Warto zainwestować też w odżywcze kremy, dodatkowo modelujące owal twarzy, a raz na jakiś czas zafundować sobie peeling.
3. Wymrażanie tkanki tłuszczowej
Nowatorską, niesamowicie skuteczną, a jednocześnie nieinwazyjną metodą jest też technologia wymrażania, wykorzystywana do redukcji nadmiernej tkanki tłuszczowej. Stanowi ona świetne uzupełnienie diety i regularnych ćwiczeń. W przeciwieństwie do maskowania drugiego podbródka makijażem czy odpowiednio dobraną fryzurą, nie będzie doraźnym rozwiązaniem, a przyniesie długotrwałe efekty.
W trakcie zabiegu ZELTIQ wykorzystywane jest zjawisko kriolipolizy, czyli zamrażania i niszczenia zalegających komórek tłuszczowych. Do redukcji drugiego podbródka wykorzystuje się specjalną głowicę Cool Mini, która dostosowuje się do niewielkiego obszaru, zapewniając redukcję ok. 25% zalegającej tkanki tłuszczowej już w trakcie pierwszego zabiegu. Jednocześnie bezpieczeństwo gwarantują specjalne sensory, które dbają o to, by skóra nie uległa odmrożeniu - tłumaczy Agnieszka Ziobrowska z Kliniki Medycyny Estetycznej Vesuna. Po 3 dniach od zabiegu zamrożone komórki zaczynają obumierać, po 2 tygodniach - są usuwanie z organizmu przez układ limfatyczny, a efekty są widoczne po 2-4 miesiącach.
|