|
Jednak czy zawsze udaje nam się znaleźć czas, aby wybrać się do ośrodka SPA? Jak długo po takim zabiegu czujemy się rześko? Już parę dni po wizycie w SPA znów dopada nas napięcie i stres. Coraz częściej zatem uczymy się, w jaki sposób możemy same przeciwdziałać negatywnym skutkom stresu. Coraz bardziej istotne dla nas staje się, w jaki sposób stres wpływa na nasze życie oraz jak nasze ciało reaguje na sytuacje stresowe. Czy stres może okazać się nam przydatny? Jak przekształcić go w źródło energii dla naszego działania?
Najważniejszymi elementami sztuki codziennego radzenia sobie ze stresem są: techniki relaksacji oraz ruch. Coraz częściej chcemy opanować sztukę automasażu i innych form treningów rozluźniających – aby czuć się komfortowo w każdej codziennej sytuacji. Ponadto każda z nas, w zależności od osobowości, preferuje inne formy ruchu: joga?, pilaste?, tai-chi? Warto poznać, która z form najbardziej nam odpowiada.
Jak opanować niełatwą sztukę walki ze stresem, nie wykluczając przyjemności oddawania się zabiegom odnowy biologicznej? – o organizację takich szkoleń przeznaczonych tylko i wyłącznie dla kobiet zadbały już niektóre firmy. Warsztaty prowadzone przez profesjonalnego trenera przeplatane są wyszukanymi masażami, kąpielami i maseczkami. Dużym zainteresowaniem cieszą się wyjazdowe szkolenia „Sztuki relaksu w SPA”, a duże korporacje coraz częściej wykupują tego typu pakiety dla swoich pracowników – szczególnie w okresie przedświątecznym.
Czy rzeczywiście odczuwamy potrzebę uczenia się, w jaki sposób skutecznie radzić sobie ze stresem? Z badań wynika, że tak. Pracujemy w stresującym środowisku, co nierzadko przekłada się na nasze samopoczucie poza pracą. Narastające napięcie, z początku nieodczuwalne, z czasem przeradza się w zmęczenie, marazm, wypalenie, a nawet – depresję.
Pamiętajmy, że nam także należy się odrobina odpoczynku. W codziennym zgiełku warto znaleźć czas tylko dla siebie i przekonać się, że relaks jest sztuką!
|