|
Doskonałą propozycją do pielęgnacji skóry zimą jest balsam Alantan Plus, z alantoiną i D-pantenolem. Alantoina zawarta w produktach Alantan działa przeciwzapalnie i ściągająco, wspomagając regenerację naskórka. D-pantenol skutecznie reguluje gospodarkę wodną skóry, nadając jej jędrność i elastyczność. Balsam Alantan Plus jest szczególnie polecany do pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej i skłonnej do podrażnień, gdyż skutecznie chroni naskórek przed utratą wilgoci i wspomaga jego regenerację.
Dziecko pod szczególną ochroną
Największą radość z zimowego szaleństwa mają dzieci. Ale skóra maluchów jest cieńsza niż dorosłych, dlatego gorzej znosi trudne warunki atmosferyczne i nie zapewnia dostatecznej ochrony przed zimnem. Do momentu osiągnięcia pełnej dojrzałości ich naskórek wymaga stałego nawilżania i natłuszczania. Dlatego skórę dzieci powinno się w czasie zimy otaczać szczególną troską. Rodzicom niemowlaków sporo problemów sprawia przygotowanie maluchowi odpowiedniego ubranka na spacer. Często zdarza się, że z miłości przesadzą z ich grubością i maluszek się spoci. Dlatego bardzo ważne w pielęgnacji wrażliwej skóry dziecka jest używanie zasypki, która łagodzi podrażnienia i ogranicza potliwość. Preparatem przyjaznym dla skóry dzieci i niemowląt jest zasypka Altek firmy Unia. Dzięki zawartości alantoiny i D-pantenolu kosmetyk chroni wrażliwe partie ciała przed odparzeniami i wspomaga regeneracją podrażnionego naskórka. Zasypkę należy rozprowadzić przede wszystkim w miejscach, do których dostęp powietrza jest utrudniony, czyli na szyjce, pod paszkami, w pachwinach i fałdach skórnych. A na wypadek podrażnienia delikatnego ciałka dziecka, dobrze jest mieć zawsze przy sobie preparaty przeciwzapalne i łagodzące. Maści i kremy Alantan Plus szybko ukoją zaczerwienioną skórę i przyspieszą leczenie drobnych otarć. Przed każdym wyjściem z domu należy także posmarować buzię i rączki dziecka tłustym kremem, który ochroni je przed odmrożeniami i nagłą zmianą temperatur.
Sposób na zimowe odmrożenia
Odmrożeniem nazywany miejscowe uszkodzenie tkanek, powstałe na skutek działania zimna. W zimie najbardziej sprzyja im długa zabawa na mokrym śniegu, a szczególnie narażone na działanie niskiej temperatury są twarz, stopy i ręce. Jeśli więc po powrocie do domu zauważymy, że skóra jest przesadnie czerwona lub bardzo blada, napięta i mocno piecze, zapewne uległa odmrożeniu pierwszego stopnia.
|