|
I mimo, że zimowym odmrożeniom trudno jest zaradzić, można je stosunkowo łatwo wyleczyć. Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek zabiegi, należy usunąć z ciała mokrą odzież. Odmrożone miejsce trzeba następnie stopniowo ogrzać, najlepiej za pomocą strumienia wody. Na początku jej temperatura powinna wynosić około 25°C i zwiększać się stopniowo aż do około 40°C.
Twarz możemy rozgrzać za pomocą kompresów, stosując tą samą zasadę stopniowania temperatury. Stopniowe ogrzewanie pomoże zmniejszyć obrzęk i usunąć nieprzyjemne uczucie szczypania i mrowienia. Następnie smarujemy odmrożone miejsce specjalnymi preparatami, zawierającymi składniki łagodzące, które pomogą w regeneracji naskórka i szybko przywrócą skórze zdrowy wygląd. Preparatem polecanym do pielęgnacji skóry podrażnionej jest lecznicza maść Alantan z alantoiną i D-pantenolem, dostępna w aptekach bez recepty. Maść Alantan działa przeciwzapalnie i łagodząco, a dzięki kompozycji pielęgnujących składników, wspomaga oczyszczanie ran i regenerację uszkodzonego naskórka. Dlatego jest powszechnie stosowana w leczeniu trudno gojących się ran, oraz w stanach zapalnych skóry i błon śluzowych.
Otarcia i zranienia skóry podczas zimowej zabawy
Drugim, po odmrożeniach, najczęstszym zimowym urazem, są otarcia i zranienia skóry podczas zabaw na śniegu. Niezbyt głębokie ranki nie są powodem do niepokoju, ale zaniedbane mogą nam przysporzyć sporych kłopotów. Dlatego każde podrażnione miejsce należy zdezynfekować, a następnie posmarować preparatem łagodzącym i przyspieszającym gojenie np.: maścią lub kremem Alantan Plus, o działaniu przeciwzapalnym i łagodzącym. Preparaty lecznicze Alantan Plus polecane są w leczeniu różnego rodzaju uszkodzeń skóry, takich jak otarcia, skaleczenia, pęknięcia i poparzenia słoneczne, które zdarzają się także zimą. Dzięki zawartości alantoiny i D-pantenolu pomagają oczyszczać rany oraz pobudzają odbudowę naskórka, przywracając skórze jędrność i zdrowy wygląd.
|