|
Lovv
Teatr Montownia
reżyseria: Marek Pasieczny
Piątka młodych ludzi wkracza w życie. Dorosłe życie. Właśnie kończą szkołę (na warunki polskie chodziłoby tu najpewniej o gimnazjum), ich drogi rozchodzą się, ich świat się zmienia. We wszystkim są debiutantami: pierwszy pocałunek, pierwsze "poprzytulamy się?", pierwszy raz... Niekończący się ciąg życiowych egzaminów, któremu bohaterowie postanawiają położyć kres. Wypicie eliksiru sporządzonego według przepisu znalezionego w Internecie ma ich przenieść od razu w dorosłość (a o mało nie przenosi znacznie dalej). Na szczęście pomoc lekarska nadchodzi na czas.
Miss HIV
Teatr Polonia / Le Madame
reżyseria: Maciej Kowalewski
Cztery kobiety zarażone HIV, cztery charaktery, cztery żywioły. I konkurs. Wielki, komercyjny show – wybory miss. Która z kobiet zdobędzie tytuł? Aby osiągnąć cel, zdolne są do wszystkiego. Chcą wygrać za wszelką cenę. Prawdziwy show nie istnieje jednak bez prawdy o ludziach, którzy biorą w nim udział. A prawda showbiznesu… żeruje na chorobie i ludzkiej naiwności. Wszystkiemu przewodzi Rafael – to on prowadzi wybory, nieustannie podsycając atmosferę. Czarny humor, ironia, dialogi pokazujące problem HIV/AIDS w niecodziennym świetle… Miss HIV – bezczelna, obrazoburcza, śmieszna i dotkliwie bolesna.
Paw Królowej. Opera praska
Teatr Wytwórnia
reżyseria: Jacek Papis
Historia o szpetnej Patrycji Pitz i Stanisławie Retro, upadłej gwieździe przemysłu muzycznego - kolorowy, ciepły spektakl gdzieś na styku koncertu życzeń, teledysku i festiwalu piosenki aktorskiej. Aktorzy zmieniają się w kiczowate chórki, stają do arii, wykonują miłosne duety. Z ekranu prowokuje Stanisława konkurencyjny zespół Flaky, a wymalowane wiedźmy namawiają go do zabójstwa niewiernego menedżera. Nad akcją czuwa narrator w łańcuchach. Ze swojego praskiego mieszkania żegna widzów autorka. Czajnik gwiżdże, śnieg pada za oknem, a Masłowska siedzi uśmiechnięta na środku ustawionego na scenie ekranu. Po prostu znalazła swoje miejsce.
|