|
Zalety, zalety, zalety...
Dlaczego budowlańcy tak chętnie sięgają po ten produkt? Ma on wiele zalet, które powinni brać pod uwagę przyszli mieszkańcy nowobudowanych czy remontowanych pomieszczeń. Tynki idealnie nadają się na prawie każdy rodzaj podłoża – betonowy, z pustaków ceramicznych, czy też na gazobeton lub bloczki silikatowe. Są jednowarstwowe, co znacznie skraca czas prac podczas ich nakładania i obróbki. Posiadają bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła przez co powodują utrzymywanie przyjemnego i korzystnego dla człowieka mikroklimatu w pomieszczeniach.
Produkt ten posiada również właściwości ogniochronne, ponieważ zawiera cząsteczki wody, które pod wpływem wysokiej temperatury przechodzą w parę wodną, co znacznie opóźnia nagrzewanie elementów i rozprzestrzenianie się ognia. Pozwala na „oddychanie ścian” i jest przyjazny dla ludzi oraz nie powoduje alergii. Stanowi doskonałe podłoże pod powłoki malarskie, tapetowanie, czy kładzenie cienkowarstwowych tynków strukturalnych. Na gipsie tynkarskim można również układać okładziny ceramiczne. Jest odporny na ścieranie, nie odpryskuje przy wbijaniu gwoździ i wierceniu otworów.
- Dzięki wielu zaletom gips tynkarski stosuje się nie tylko w budownictwie mieszkaniowym, ale także w obiektach użyteczności publicznej – szpitalach, biurach, szkołach i obiektach usługowych – hotelach, marketach, bankach - wylicza Maciej Iwaniec.
|