Pod względem estetyki grzejniki kanałowe współgrają z każdym wnętrzem - jedynym śladem ich obecności w pomieszczeniu jest metalowa lub drewniana kratka w podłodze. Prekursorem w dziedzinie ogrzewania kanałowego jest firma Jaga.
- Pomysł ogrzewania kanałowego jest rezultatem kompleksowych badań naukowych przeprowadzonych przez Jagę, które udowodniły, że grzejnik kanałowy skutecznie równoważy straty ciepła wywołane przez duże przeszklenia, drzwi i okna. Zainstalowany w pobliżu przeszkleń tworzy rodzaj kurtyny powietrznej, która jest skuteczną barierą dla chłodu – mówi Dariusz Majchrzak, dyrektor handlowy firmy ANB Sp. z o.o., przedstawiciela firmy Jaga w Polsce. - Ponadto grzejnik pomaga utrzymać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, bez potrzeby zwiększania mocy elementu grzejnego. Grzejniki kanałowe są ekonomicznym i estetycznym sposobem ogrzewania dużych przestrzeni.
ABC ogrzewania kanałowego
Grzejniki kanałowe to jednostki grzewcze przystosowane do montażu pod poziomem podłogi w specjalnym kanale (często zwanym też wanną). Sercem wszystkich grzejników kanałowych Jaga jest nowoczesny wymiennik ciepła o małej pojemności wodnej (technologia Low H2O). Ten rodzaj wymiennika, opracowany i stworzony przez firmę Jaga, technologicznie różni się od systemów dostępnych na rynku. Mała pojemność wodna (10-krotnie mniejsza niż np. w tradycyjnych grzejnikach płytowych) umożliwia grzejnikom Jaga kumulację niewielkiej ilości ciepła i szybką reakcję na zmiany temperatury otoczenia. Elementy grzejne Low H2O nagrzewają się błyskawicznie i bardzo szybko stygną, jeśli w pomieszczeniu zaczyna być zbyt ciepło.