Warto zatem zadbać o tę przestrzeń i stworzyć przytulny, sprzyjający skupieniu kącik. Biurko z komputerem, regały z książkami i segregatorami stanowią coraz częściej ważny punkt naszych mieszkań. Urządzając pokój do pracy musimy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przyjazna kolorystyka ścian jest jednym z podstawowych wymogów. Biorąc pod uwagę rodzaj pracy jaką wykonujemy, ilość czasu spędzanego przy biurku, oraz to, czy jest to oddzielny pokój czy tylko wydzielony z większej całości kącik, możemy dobrać odpowiednie wzory i kolory. Krótki przewodnik Tikkurila podpowie kilka pomysłów.
Kreatywna burza mózgów
Jeżeli wykonujemy zawód wymagający kreatywnego myślenia albo niestandardowych pomysłów oraz nie boimy się śmiałych barw, możemy działać odważniej. Wzory na ścianach, kontrastowe kolory wpłyną pobudzająco i zainspirują nas w pracy. Taka propozycja sprawdzi się w oddzielnym pokoju, gdy nie ma obaw, że żywe barwy nie będą współgrać z wystrojem reszty pomieszczeń.
Dokładność inżyniera
Harmonijne wzory i poukładane przekroje wyrysowane na ścianie, to ciekawa propozycja nie tylko dla tych, dla których świat techniki nie ma tajemnic. Taki rysunek na stonowanym tle, jest nie tylko bardzo dekoracyjny, także służy skupieniu. Wnęka, miejsce pod schodami, wydzielony kącik za parawanem - czyli wszędzie tam, gdzie nie ma osobnego pomieszczenia do pracy, takie rozwiązanie będzie idealne. Dekoracja ściany stanie się atrakcyjnym elementem tego fragmentu pokoju, nawet jeśli kącik do pracy to w aranżacji mieszkania wymuszona konieczność.
Skupienie analityka
Stonowane beże i szarości, pojedynczo jak i w kompilacjach sprzyjają koncentracji, dlatego zawsze sprawdzą się w miejscach do pracy. Bez trudu dobierzemy do nich pozostałe części wyposażenia, wnętrza, tak by razem stanowiły harmonijną całość. Pomysł na neutralnie urządzone miejsce do pracy można z powodzeniem zaadaptować w oddzielnym pomieszczeniu, jak również w pokoju dziennym wydzielając kącik biurowy.