|
Ciepłe połączenie
W nowoczesnym budownictwie coraz częściej odchodzi się od projektowania kuchni będącej oddzielnym pomieszczeniem, na rzecz połączonej z salonem lub jadalnią. Jednak jej aranżacja jest znacznie trudniejsza, gdyż kuchnia taka pełni także funkcję reprezentacyjną. Jej styl musi pasować do wystroju pomieszczenia, z którym jest połączona. Dlatego też przy projektowaniu ogrzewania należy wziąć pod uwagę nie tylko moc cieplną grzejnika, dostosowaną odpowiednio do rozmiarów pomieszczenia, ale także jego estetykę. Doskonałym wyborem będą tu wspomniane grzejniki dekoracyjne z oferty Purmo w wersji pionowej, np. Kos i Faro czy grzejniki Narbonne, które świetnie wpasują się w estetykę wystroju.
W kuchni, równie ciekawym rozwiązaniem będzie zamontowanie grzejników łazienkowych, które ze względu na funkcjonalność i estetyczny wygląd będą stanowiły atrakcyjne uzupełnienie wnętrza. „Do kuchni otwartej na salon lub jadalnię polecam wybór grzejnika łazienkowego Mauritius, który, dzięki swej konstrukcji, znakomicie sprawdzi się w roli ażurowej ścianki działowej. Dodatkowo, wyposażony w grzałkę elektryczną, posłuży poza sezonem jako funkcjonalna suszarka.” – mówi Małgorzata Kerntoopf-Zalewska. Grzejnik ten jest szczególnie polecany do montażu w dużych pomieszczeniach ze względu na swoją znaczną moc cieplną w stosunku do wielkości. Efekt ten uzyskano dzięki zastosowaniu podwójnych rzędów kolektorów poziomych.
Innym rozwiązaniem grzewczym, które można zastosować w kuchni jest Ratea, z oferty grzejników drabinkowych marki Purmo. Urządzenie to, dzięki lekkiej konstrukcji stanie się delikatnym dodatkiem do wystroju wnętrza. Ponadto, pionowe kolektory umieszczone z jednej strony grzejnika, dają możliwość łatwego zawieszenia, np. ściereczki. Ratea jest więc funkcjonalnym urządzeniem, którego oryginalny wygląd sprawia, że jest doskonałą ozdobą każdego wnętrza. Wybór grzejnika jest zadaniem trudnym, zwłaszcza jeśli chcemy pogodzić jego funkcjonalność z wykorzystaniem wolnej przestrzeni oraz z zachowaniem estetycznego wykończenia wnętrza. Dlatego jest to wyzwanie dla profesjonalisty, który nie tylko doradzi w wyborze urządzenia, ale i fachowo podłączy je do instalacji grzewczej.
|