że Polacy bardzo chętnie sięgają po Chałwę Królewską, zaś jej marka stale cieszy się dużą popularnością.
Chałwa Królewska jest dostępna w trzech wariantach wagowych. Najmniejszym są poręczne batony 50 g w czterech wariantach smakowych: waniliowym, kakaowo-waniliowym, bakaliowym oraz z kawałkami orzechów, które trafią w indywidualne gusta najbardziej wymagających smakoszy. Już tej jesieni będziemy mogli znaleźć w sklepach batony o nowym – wydłużonym i wysmuklonym kształcie. Chałwę Królewską o smaku Waniliowym oraz Waniliową z Kakao i Bakaliami można również dostać w formie bloków w elegancko pakowanych kartonikach 250g. Świetnie nadaje się ona do serwowania podczas spotkań z rodziną i przyjaciółmi, a także może być oryginalnym upominkiem. Nowością w rodzinie Chałwy Królewskiej jest wersja 100g, która swoim kształtem przypomina tabliczkę czekolady.
Chałwa
Produkowana jest ze zmiażdżonych nasion oleistych oraz karmelu. Pochodzi ona z Indii, jednak jej wyjątkowy smak sprawił, że zyskała duże grono sympatyków na Bałkanach, w krajach śródziemnomorskich, a także w krajach zachodniej Azji. Chałwa ma wiele odmian, różniących się rodzajem nasion – sezam, mak, orzechy, nasiona słonecznika; dodatkami – aromaty, bakalie; oraz konsystencją – krucha lub półpłynna.
Rozkoszując się smakiem chałwy rzadko uświadamiamy sobie, że jest ona jednym z najstarszych słodyczy świata. Pierwsze wzmianki na jej temat pochodzą już z czasów Babilonu. Na polskie stoły chałwa trafiła za sprawą licznych kontaktów naszych sarmackich przodków z imperium tureckim i gości na nich niezmiennie od kilkuset lat, czyli dłużej niż uwielbiana przez Polaków czekolada.