|
Decydując się na urządzenie salonu kąpielowego musimy dysponować pomieszczeniem o powierzchni około 20 m2. Tylko takie będziemy mogli bez problemu podzielić na dwie sfery: sanitarno-kąpielową i wypoczynkową. W pierwszej powinny znaleźć się wszystkie urządzenia higieniczne: umywalka, bidet, WC, a także wanna i prysznic. Aby pomieszczenie wyglądało efektownie i zachowało intymny charakter, musimy jednak pomyśleć o ich właściwym ustawieniu i oddzieleniu od siebie.
- Możemy w tym celu wykorzystać nowoczesne systemy sanitarne. Pozwalają one w prosty sposób i w szybkim czasie na budowę swobodnie stojących ścianek działowych dowolnej wysokości. Zwiększają tym samym swobodę korzystania z tej części łazienki – mówi Andrzej Majewski z firmy Tece – producenta systemu Teceprofil.
Wannę możemy w zależności od pomysłu umieścić przy ścianie, ale nawet w centrum pomieszczenia. Najlepiej skorzystać z modeli wyposażonych w uchwyty do wstawania, hydromasaż i bicze wodne. Niektóre z wanien są dodatkowo wyposażone w panel prysznicowy. Jeśli jednak dysponujemy wystarczająco dużym pomieszczeniem możemy zdecydować się zarówno na wannę jak i prysznic. Jest on bardziej praktyczny dla osób starszych i mniej sprawnych fizycznie, pozwala także na szybka kąpiel. Nowoczesne natryski nie wymagają montażu tradycyjnych brodzików, a dzięki szklanej obudowie znakomicie integrują się z wnętrzem. Odpływ wody znajduje się pod posadzką w której umieszcza się specjalne rynny, przykryte ozdobnymi listwami, także w kolorze płytek.
|