|
Mowa oczywiście o panelach. Ale co zrobić, gdy na złączach, w okolicach progów, narożników, rur i innych trudno dostępnych miejsc powstają nieestetyczne szczeliny, w których gromadzi się kurz i woda?
„Pływająca” podłoga
Panele są produkowane z materiału, który zmienia nieco swoje właściwości w zależności od czynników zewnętrznych, co, przy nieumiejętnym ułożeniu, może skończyć się powstawaniem nieestetycznych szpar, pęknięć lub wybrzuszeń w naszej podłodze. Aby temu zapobiec, należy pamiętać o tym, że podłoga z paneli nie może się bezpośrednio stykać ze ścianami i innymi elementami stałymi budynku. Zamiast ją „blokować”, musimy dać jej możliwość swobodnego „pracowania”, tzn. kurczenia się i rozszerzania pod wpływem zmian wilgotności w otoczeniu.
Służą temu dylatacje – wąskie przerwy pozostawiane na stykach elementów stałych i paneli. Tworzymy je przy ścianach, wokół rur, futryn, miejscach łączenia paneli z posadzką. Na czas montażu układamy w tych miejscach tzw. klocki dylatacyjne, które później usuwamy, a powstałe szpary maskujemy listwami przypodłogowymi lub progowymi. Jednak listwami nie zamaskujemy miejsc o nieregularnych kształtach. Rury, ościeżnice, progi - w takich miejscach zostają nierówne szczeliny, które wyglądają bardzo nieestetycznie. Stanowią także problem natury higienicznej – gromadzą się w nich kurz, brud i różnego rodzaju zanieczyszczenia, wnikają w nie także zawilgocenia .
Profesjonalna trwałość i estetyka
Te niedoskonałości możemy zlikwidować szybko i skutecznie przy użyciu Kitu do paneli Tytan. Jest to elastyczna substancja uszczelniająca, która wypełni wszelkie szczeliny powstałe między poszczególnymi panelami, w miejscach styku z progami, narożnikami, rurami i innymi obiektami o nieregularnym kształcie, a także ładnie zamaskuje luki w miejscach, gdzie nie docierają listwy. Kit do paneli Tytan produkowany jest w szerokiej gamie aż 6 wersji kolorystycznych w odcieniach naturalnego drewna: sosna, buk, orzech, dąb, świerk, mahoń. Niezwykle istotną cechą Kitu do paneli Tytan jest jego wysoka elastyczność (12,5%), dzięki której kit doskonale przystosowuje się do ruchów podłogi, pozwala jej swobodnie „pracować”, a zarazem nie pęka, nie wykrusza się, co w połączeniu z bardzo dobrą przyczepnością do powierzchni, gwarantuje trwałą i szczelną ochronę.
|