Marcowe premiery, takie jak „Dziewczyny kodują”, „Ogóras. Ale jazda!”, „Wielka Księga Ssaków”, „Druga Wielka Księga Przygód Emi i Tajnego Klubu Superdziewczyn” i wiele innych! Nowe propozycje dla najmłodszych i tych nieco starszych, w wieku przedszkolnym – „Królik Franek”.
Stacia Deutsch
Dziewczyny kodują
Bestsellerowa seria New York Timesa!
Książki, dzięki którym tysiące dziewczyn już rozpoczęły swoją przygodę z programowaniem! Opowieści, w których przygody, zabawa i codzienne sprawy szkolne i domowe przeplatają się z praktyczną wiedzą o kodowaniu. Lucy nie może się doczekać zajęć w szkolnym klubie kodowania. Ma cel - chce się nauczyć programowania, żeby stworzyć aplikację, która usprawni życie chorego wujka. Gdy ktoś zacznie jej wysyłać zaszyfrowane wiadomości, będzie potrzebowała pomocy koleżanek z klubu. Wkrótce Lucy odkryje, że kodowanie, przyjaźń i dobra zabawa mają ze sobą wiele wspólnego...
Pomysłodawczyni serii: Reshma Saujani, amerykańska prawnik i polityk, założycielka organizacji Girls Who Code mówi przez nie, że chciałaby, aby „następną generacją Marka Zuckerberga i Jacka Dorseysa były kobiety”. Dotąd jej fundacja zainspirowała do kodowania ponad 40 000 dziewczyn w Ameryce, a jej celem jest zainspirowanie każdej kolejnej czytelniczki.
Agnieszka Mielech
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn.
Wielka Księga Przygód 2
Zupełnie nowe opowiadania!
Mnóstwo przygód i nieoczekiwane zwroty akcji!
To już druga WIELKA KSIĘGA PRZYGÓD Tajnego Klubu Superdziewczyn, do którego należą: przyjaciółki Emi, Flora, Faustyna i Aniela oraz jeden, nieco przemądrzały, ale sympatyczny chłopak, Franek. Przyjaźń i jedność klubu zostają poddane próbie. Szkolne obowiązki zabierają dzieciom coraz więcej czasu, a tajne spotkania przegrywają z pasjonującymi zajęciami sportowymi. Jakby tego było mało, w szkole pojawia się NOWA uczennica, która poróżni nierozłączne dotąd koleżanki, Emi i Anielę. Coś zaczyna się psuć… Czas na najważniejszą misję – MISJĘ PRZYJAŹŃ! Aby ratować załogę, przyjaciele są gotowi na wszystko! Zdobędą WEHIKUŁ PRZYJAŹNI i zorganizują DZIEŃ OTWARTY TAJNEGO KLUBU SUPERDZIEWCZYN. A wszystko po to, by na nowo odkryć siłę PRZYJAŹNI.
Yuval Zommer
Wielka Księga Ssaków Pięknie ilustrowana „Wielka Księga Robali” szturmem zdobyła serca czytelników i recenzentów, dosłownie znikając z półek księgarnianych. Teraz jej autor, Yuval Zommer, przygotował kolejny tom fascynujących historii ze świata zwierząt. W „Wielkiej księdze ssaków” uda się nam dowiedzieć dlaczego wilki wyją do księżyca, czy hieny potrafią śmiać czy też za co hipopotamy lubią wodę.
Jan Brzechwa
Akademia Pana Kleksa „Akademia pana Kleksa” Jana Brzechwy to urzekająca opowieść o dorastaniu, pokonywaniu słabości, sile współdziałania i mocy fantazji. Spisana w bardzo rzadko spotykanej dziś przepięknej polszczyźnie. Dorosłym przypomni czas ich dorastania, dzieci zaś wprowadzi w świat nieograniczonej niczym wyobraźni. Literackie arcydzieło okraszone perfekcyjnymi ilustracjami Doroty Prończuk.
Jest to opowieść o niezwykłej szkole - Akademii pana Kleksa - mieszczącej się przy ulicy Czekoladowej, do której trafia 12-letni Adaś Niezgódka wraz z dwudziestoma czterema innymi chłopcami – wszyscy o imionach zaczynających się na literę A. Szkoła prowadzona jest przez ekscentrycznego nauczyciela Ambrożego Kleksa, który jest także czarodziejem i poszukiwaczem przygód. W takim miejscu i w takim towarzystwie nauka nie może wyglądać zwyczajnie.
Eliza Piotrowska
Ogóras
Porywająca czytelnicza podróż fantastycznym Ogórasem!
„Ogóras. Ale jazda!” to książka, która urzeknie nie tylko małoletnich miłośników aut. Światła jak denka od butelek, siedzenia jak w starym kinie, kształt parówki albo ogórka... Tak czasem mówią o nim nowoczesne samochody. To prawda, że Ogóras jest zabytkowym autobusem z minionej epoki, ale ma styl i jest niezawodny! Wciągająca dla dziecka, a nieco sentymentalna dla rodzica, opowieść sięgająca realiów PRL-u, kiedy to ulice zapełniały nysy, tarpany, ogórasy i syrenki. Przepiękne ilustracje i piękna opowieść o przyjaźni, przywiązaniu i miłości podbija serca i młodych czytelników i ich rodziców.
Niebagatelną rolę w zbudowaniu wyjątkowej atmosfery podczas lektury odgrywają ilustracje Joanny Gębal, wspaniale oddające charakterystyczną estetykę PRL-u. „Ogóras. Ale jazda!” jest książką, którą warto mieć w domowym księgozbiorze, zwłaszcza jeśli maluchy często podróżują autem. Wystarczy bowiem je przekonać, że samochody także mogą mieć uczucia, potrafią mówić i czytać, aby nudna jazda zamieniła się w pełną przygód podróż (bez pytań, czy daleko jeszcze).
Agata Widzowska
Psierociniec. W poszukiwaniu straconego węchu
Miłośnicy psów z pewnością będą zachwyceni nową książką Agaty Widzowskiej. Jest to wzruszająca historia psa o imieniu Budzeł, który pewnego razu traci węch, wyrusza więc na jego poszukiwanie, napotykając przy okazji na przeróżne przygody. Książkę można czytać jako luźną kontynuację pierwszej części „Psierocińca” lub też jako zupełnie osobne opowiadanie.
Pierwsza część, ukochana przez młodych czytelników ukaże się w nowej, pięknej szacie graficznej.
Seria „Psierociniec” to wzruszające, uczące empatii i wrażliwości (nie tylko wobec zwierząt) książki. Doskonały pretekst do rozmów z dziećmi o odpowiedzialności za domowe zwierzęta. Lektura, która wspomaga rozwój emocjonalny.
Katarzyna Sołtyk
MOJA POLSKA
To nie jest zwykły album ani też encyklopedia. To jest wielka, przepiękna wizytówka naszego kraju. W tej wspaniale zilustrowanej książce dzieci znajdą najważniejsze fakty z polskiej historii, kultury, tradycji i nauki. Poznają ponad 60 wydarzeń i postaci, które na zawsze wpisały się w dzieje naszej ojczyzny i zmieniły nie tylko ją, ale także Europę i świat. W tej książce młodzi czytelnicy znajdą to, co bez dwóch zdać możemy nazwać symbolami Polski i przekonają się, z jak wielu powodów my, Polacy, możemy być dumni.
Chris Higgins
Kłopoty za rogiem
Ośmiolatki Bella i Magda poznają się, gdy Bella wprowadza się
z rodzicami i młodszym bratem do nowego domu. To duży, ale i stary dom na wsi, w którym jest mnóstwo ciekawych, ale i strasznych zarazem zakamarków. Bella nie jest zbyt zadowolona z nowego lokum do czasu, kiedy okazuje się, że jej sąsiadką jest Magda. Razem dziewczynki rozpoczynają wspólne przygody, które składają się na piękną opowieść o przyjaźni, lojalności i sile wyobraźni.
Marta Krzemińska
Królik Franek Seria czytanek dla starszych przedszkolaków, której głównym bohaterem jest królik. Zwierzak, jak każdy mały zwierzak, chodzi do przedszkola, ma przyjaciół i masę różnych przygód. Książeczki skupiają się jednak na emocjach głównego bohatera, również tych trudniejszych – złości, smutku, strachu. Z wszystkimi mały królik musi się zmierzyć, ale jak zwykle wszystko zawsze się dobrze kończy. Na ostatnich stronach każdej książeczki znalazły się nawiązujące do treści pytania, konsultowane z psychologiem dziecięcym.
Klasyka światowej literatury
Klasyka światowej literatury to perły literatury światowej, na których wychowało się już wiele pokoleń. Klasyczne opowieści okraszone, ilustracjami współczesnych polskich ilustratorów oraz poręczny format zachęcą do sięgnięcia po nie wszystkich miłośników literatury.
Cookies: podczas przeglądania naszych stron oraz w trakcie logowania portal http://www.byckobieta.pl tworzy niewielkie pliki cookies. Zapisuje w nich wyłącznie informacje umożliwiające korzystanie z portalu, oraz z forum.
Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu ByćKobietą.pl są chronione prawami autorskimi. Kopiowanie jest dozwolone wyłącznie za zgodą Autorów. Redakcja ByćKobietą.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.