"Martynika i biała wyspa" Marek Kochan
Martynika dostaje dużo zabawek, ale naprawdę marzy tylko o tym, aby mieć psa. Dziewczynka wyrusza w tajemniczą podróż do miejsca, gdzie krowy mają kolorowe sny, ludziom zaś żyje się podobno lepiej, niż gdziekolwiek indziej. Ten świat może się wydać zaskakująco znajomy niektórym rodzicom, a na pewno babciom i dziadkom. Czy Martynika będzie chciała zostać tam na zawsze?
To książka o prawdziwych emocjach i skrywanych pragnieniach. Trzyma w napięciu. Kończy się szczęśliwie.
"Złoty kluczyk " Aleksy Tołstoj
Kolejna odsłona opowieści o drewnianym pajacyku.
Papa Carlo nawet nie podejrzewa, że kawałek polana zmieni jego życie.
Wystrugany Buratino rzuca się w wir przygód w poszukiwaniu szczęścia i sławy. Rezolutny pajacyk nie boi się nikogo - ani myszy, ani pary opryszków: kota Bazylego i lisicy Petroneli. Nie straszny mu nawet Karabasz Barabasz - niedobry właściciel teatrzyku kukiełek.
Złoty kluczyk otrzymany od Pani Żółwiowej otworzy przed Buratinem i jego towarzyszami: Pierotem, pudlem Artemonem i Malwiną tajemne drzwi i da im wszystkim szansę na wspaniałe życie.
"Idzie zima" Tadeusz Kubiak
Kiedy przyjdzie Pani Zima w białym futrze, konie zaprzęgnięte do sanek zabiorą nas na kulig, a narciarze będą szusować po stokach. W zaciszu domowych pieleszy, słuchając świerszcza grającego za kominem, wyczekujmy świąt Bożego Narodzenia, by zasiąść do wigilijnego stołu.
Potem... Wyczekujmy pierwszych oznak wiosny.
Tadeusz Kubiak, popularny autor wierszy dla najmłodszych, zabiera nas w magiczny świat dziecięcych marzeń i zabaw. Wiersze wspaniale nadają się do wspólnego, rodzinnego czytania, a dzięki rymom i rytmowi łatwo wpadają w pamięć.
"W drodze do domu" Levi Henriksen
Czy można o zwykłych ludziach, o ich życiu napisać fascynujące historie? Henriksen udowadnia, że można. Ta książka to jak spotkanie z nowo poznanym sąsiadem, który w zaufaniu opowiada nam swoje życie. Nie sposób przerwać, dopóki rozmowa trwa...
Nastrojowe opowieści Henriksena łączy niezwykłe ciepło i otwarcie na ludzi, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie. Opisują momenty, w których bohaterowie przez krótką chwilę czują szczęście albo nagle zaczynają rozumieć, czego im do szczęścia potrzeba.
Na podstawie książki w 2010 roku powstał film w reżyserii Benta Hamera pod tytułem W drodze do domu, dystrybuowany w Polsce przez Against Gravity.
"Trzy odbicia w lustrze" Zbigniew Zborowski
Czy można ocalić miłość, kiedy świat wokół płonie? Jak wziąć w ramiona dziecko, kiedy ręce ma się unurzane we krwi?
Latem 1939 roku Zosia marzyła o lepszym życiu. O tym, by się na dobre wyrwać z biedy warszawskiego Powiśla, zdobyć wykształcenie i spokojną przyszłość.
Prawie się jej udało. Prawie. Ostatecznie jednak wszystko poszło nie tak. I to nie tylko za sprawą wojny, która zastała ją w majątku ziemskim na Wołyniu, do którego wkrótce wtargnęli Sowieci. Przede wszystkim podjęła jedną złą decyzję, która zaważyła na całym jej życiu. Może to skutek klątwy rzuconej na nią jeszcze przed wojną? Zosia przeciwstawia się złu, uzbrojona jedynie w miłość. Do swojej córki, do wypróbowanych przyjaciół i. do tajemniczego mężczyzny o oczach anioła, którego wojna zamieniła w demonicznego mściciela. Czy to wystarczy, by wygrać i rozwiązać zagadkę przeznaczenia? A jeśli tak, to czy można cofnąć fatum? I jaka jest tego cena?
Z tymi pytaniami, w ogniu płonącej Warszawy, w uścisku powojennego terroru, w cieniu rodzinnych tragedii, w gorączce uczuć i labiryntach raczkującego kapitalizmu, zmierzyć się będzie musiała nie tylko Zosia, ale także jej córka, a potem wnuczka. Znalezienie właściwej odpowiedzi zajmie im
siedemdziesiąt pięć lat.
"Sherlock Holmes" ton 1, 2 , 3 Arthur Conan Doyle
KOMPLETNA EDYCJA PRZYGÓD NAJSŁYNNIEJSZEGO DETEKTYWA WSZECH CZASÓW! Trzy tomy zagadek detektywistycznych, na których tropie Sherlock Holmes i Doktor Watson.
"Konopnicka" Maria Szypowska
Maria Konopnicka to bez wątpienia jedna z najważniejszych postaci życia kulturalnego Polski w okresie zaborów. Znana jest przede wszystkim jako poetka, autorka słów Roty i wierszy dla dzieci, a także nowelistka. Była też krytykiem literackim, publicystką i tłumaczką. Jej dorobek literacki i zaangażowanie w działalność patriotyczną zostały docenione jeszcze za jej życia i wciąż wywierają olbrzymi wpływ na kolejne pokolenia Polaków.
Książka Konopnicka, jakiej nie znamy ukazuje życie pisarki począwszy od dzieciństwa w atmosferze powagi, żarliwego patriotyzmu i surowych nauk, poprzez pierwsze próby literackie i dziennikarskie, aż po pełną sukcesów karierę pisarską. Autorka oparła swą pracę na znakomicie dobranych bogatych źródłach, w doskonale wyważony sposób łącząc walory literackie i naukowe. Powstały w ten sposób fascynujący portret nie tylko pozwoli czytelnikom lepiej zrozumieć dzieła poetki, ale też przybliży żywego człowieka - odważną kobietę o szerokich horyzontach, która aktywnie współtworzyła świadomość narodową Polaków w okresie, gdy kraju nie było na mapach.