|
W początkowym etapie badań współpraca będzie miała na celu opracowanie nowej generacji testów do mierzenia poziomu witamin we krwi i moczu. Instytut Nauk o Zdrowiu Nestlé wykorzysta do tego swoją wiedze badawczą odnośnie składników odżywczych i mikroelementów, a Nestlé Waters – najnowocześniejszą technologię analityczną.
Obecne analizy laboratoryjne składników odżywczych w próbkach biologicznych są powolne, niewrażliwe i mierzą jedynie niewielką część molekuł przy jednej próbie. Projekt rozwinie nowe metody szybkiego i dokładnego pomiaru różnego rodzaju składników odżywczych i mikroelementów – zwłaszcza witamin i powiązanych z nimi metabolitów.
Mapy odżywcze
Instytut zastosuje nowe metody analityczne do monitorowania efektywności wzbogacanego jedzenia i picia i produktów specjalnego przeznaczenia żywieniowego stosowanych u pacjentów.
Chcemy zrozumieć molekularną zależność między składnikami odżywczymi i ich wpływem na zdrowie konsumentów i pacjentów na różnych etapach życia – mówi Dr Emmanuel Baetge, dyrektor Instytutu Nauk o Zdrowiu Nestlé. Prace nad tym projektem pozwolą nam poszerzyć obraz stanu odżywienia pacjentów w odniesieniu do ich wieku, stanu zdrowia jak i przeszłości genetycznej – dodaje.
Pozwoli to nam w przyszłości na lepsze określenie konkretnych potrzeb odżywczych osób z różną dietą i trybem życia, zbadania reakcji biologicznej na odżywianie jak również sprostanie wymaganiom pacjentów i konsumentów – wyjaśnia Serge Rezzi, badacz w Instytucie Nestlé.
|