Uciążliwe objawy mogą powodować podrażnienie śluzówki gardła i rozprzestrzenienie infekcji. Aerozole nowej generacji nasic® stanowią przełom w leczeniu kataru. Wysoka skuteczność działania połączona z regeneracją uszkodzonej błony śluzowej nosa to wynik wyjątkowej kombinacji dwóch substancji czynnych1;2. nasic® udrażnia nos umożliwiając swobodne oddychanie oraz nawilża i pomaga odbudować delikatną błonę wewnątrz nosa u dzieci i dorosłychBłąd: Nie znaleziono źródła odwołania.
Jesienne ochłodzenie, niewinny przeciąg czy nagły deszcz mogą ułatwić pojawienie się infekcji górnych dróg oddechowych. Dodatkowe zagrożenie stanowią wirusy przenoszone drogą kropelkową, które osiadają na różnych powierzchniach. W ciągu dnia, wielokrotnie dotykamy poręczy w autobusie, koszyka czy banknotów w sklepie narażając się na kontakt z drobnoustrojami wywołującymi infekcje. nasic® to wyjątkowe połączenie dwóch substancji czynnych odpowiedzialnych za proces udrożnienia nasa oraz leczenia i regeneracji delikatnej błony śluzowej. nasic® umożliwia swobodne oddychanie przez nos, zapewnia optymalne nawilżenie śluzówki i przywraca jej normalne funkcjonowanie. Dzięki temu, polecany jest nie tylko w objawowym leczeniu przeziębienia, ale również jako środek po przebytej operacji nosa przyspieszając proces gojenia i poprawiając drożność.
Zawarta w preparatach nasic® ksylometazolina obkurcza naczynia krwionośne i zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa. Zmniejszenie obrzęku śluzówki nosa ułatwia oddychanie przez nos oraz pozwala na swobodny odpływ wydzieliny z nosa i zatok przynosowych. Natomiast dekspantenol, substancja lecznicza, w stężeniu 5%, chroni warstwy błony śluzowej nosa, posiada właściwości kojące i regenerujące skracając tym samym czas przyjmowania lekówBłąd: Nie znaleziono źródła odwołania.
Preparaty nasic® dostępne są w dwóch wersjach: dla dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia oraz nasic® kids dla dzieci w wieku 2-6 lat.
Literatura:
1.ChPl nasic® zatw. 1.12.2010 oraz CHpl nasic® Kids zatw. 30.11.2010
2. Kehrl W et al. Fortschritt in der Therapie der akuten Rhinitis. Laryngo-Rhino-Otol 2003; 82: 266–271
3.Klocker N et al. Die schleimhautprotektive Wirkung von Dexpanthenol in Nasensprays. Erste Ergebnisse zytotoxischer und zilientoxischer Versuche in vitro. Laryngo-Rhino-Otol 2003; 82: 177–182