wiolinka85 dni obliczysz na kalkulatorze dni płodnych a co do tempki to wyjaśniałam to już kilka razy ale się powtórze specjalnie dla ciebie
1. Zaopatrz się w termometr odpowiedni do pomiaru podstawowej temperatury ciała (PTC).
Może to być:
a) zwykły termometr rtęciowy,
b) termometr owulacyjny, dostępny w aptekach,
c) termometr elektroniczny Microlife MT 1622 dostępny w aptekach lub sklepach internetowych.
Pamiętaj, aby w czasie jednego cyklu używać do pomiaru tego samego termometru, który będzie przeznaczony tylko do tego celu.
2. Ustal stałą godzinę pomiaru PTC, oraz jego miejsce.
Przy czym musi to być czas bezpośrednio po przebudzeniu, nie mniej niż 3 godziny snu.
Wybierz miejsce pomiaru:
Pomiar oralny (w ustach) jest wygodny, ale ze względu na różnice temperatury w poszczególnych strefach pod językiem (z przodu niższa, z tyłu wyższa) wymaga szczególnej dokładności, dłuższego czasu pomiaru ( rtęciowym termometrem 8 minut), przy zamkniętych ustach. Polecany szczególnie kobietom lub dziewczętom, które jeszcze nie współżyły, lub mają powody, aby unikać pomiaru waginalnego lub raktalnego.
Pomiar waginalny (w pochwie) jest wygodny, rtęciowym termometrem mierzymy 5 minut. Ze względu na naturalną florę bakteryjną niszczącą drobnoustroje termometr nie wymaga wyjątkowych zabiegów higienicznych, jedynie obmycia ciepłą wodą. Tylko infekcje grzybicze pochwy mogą być przeciwwskazaniem do tego pomiaru.
Pomiar raktalny (w odbycie) może najmniej wygodny, ponieważ wymaga utrzymania higieny i dezynfekcji termometru oraz naoliwiania czy zamoczenia przed wykonaniem pomiaru. Jest najbardziej stabilny jeśli chodzi o odczytywaną wartość. Pomiar rtęciowym termometrem trwa 5 minut.
3. Przygotuj termometr na wyciągnięcie dłoni.
Połóż termometr w odpowiednim miejscu tak, abyś nie musiała go szukać, ani wstawać z łóżka. Zaraz po dokonanym pomiarze odłóż go na właściwe miejsce.
4. Pomiar temperatury zacznij od piątego, najpóźniej szóstego dnia cyklu.
Jeśli nie możesz zapisać wyniku pomiaru zaraz po jego wykonaniu (nie masz czasu lub istnieją inne przeciwności), zapisz w telefonie komórkowym, zapisz na karteczce lub zapamiętaj. W dogodnej chwili, dodaj do wykresu.
5. Spróbuj zwracać uwagę na odczucia pojawiające się we wnętrzu pochwy.
Mogą to być odczucia suchości, wilgotności lub mokrości czy śliskości.
6. Trzymając się tych punktów rozpocznij codzienne obserwacje.
Obserwuj codziennie temperaturę oraz korzystaj z notatek na wykresie miesięcznym cyklu, w które wpisuj wszelkie obserwacje. Gdy zgromadzisz odpowiednią ilość danych temperatury, zastanów się nad analiżą, najlepiej udać sie z pomiarami do gina.
Wrazie co pytaj śmiało
witamy na forum
_________________
Na świecie istnieje jedyna rzecz warta życia: bezgranicznie kochać istotę, która kocha nas bezgranicznie.
edytowany: 1 raz | przez megan_22 | w dniu: 12-11-2008 16:28