Barszcz biały z chrzanową nutą
Składniki:
1/2 kg białej surowej kiełbasy
1 opakowanie Barszczu białego Knorr
10 dag świeżego chrzanu
1 marchew
1 korzeń pietruszki
1/2 selera
1/2 pora
cebula
4 ząbki czosnku
1/2 szklanki śmietany 18%
2 jaja ugotowane na twardo
4 ziarna ziela angielskiego
1 liść laurowy
4 ziarna pieprzu
majeranek
Przygotowanie:
Umyj i obierz marchew, pietruszkę oraz seler. Obierz cebulę oraz oczyść i umyj pora. Warzywa przełóż do garnka i dodaj wodę. Obierz chrzan oraz czosnek i dodaj do zupy. Całość wraz z przyprawami gotuj około 1/2 godziny. Następnie dodaj kiełbasę i gotuj jeszcze 20 minut. Wyciągnij kiełbasę z wywaru. Barszcz biały Knorr połącz z połową szklanki śmietany. Dodaj do zupy i gotuj jeszcze około 8 minut. Jajka przekrój na połówki lub ósemki. Barszcz podawaj z kawałkami jajek i z kiełbasą.
Rada: Wywar na żur warto doprawić kminkiem. Ciekawym pomysłem jest dodanie do niego jałowca. Smak żuru możemy wzbogacić także kwasem chlebowym, a nawet ciemnym piwem. Kiedy serwujemy już naszą zupę, możemy dodać orzech włoski czy delikatnie oprószyć ją siemieniem lnianym.
Schab ze śliwką w galarecie
Składniki:
1 kg schabu wieprzowego bez kości
100 g suszonych śliwek
1 opakowanie Fix Soczysty schab w sosie winnym Knorr
1 pęczek włoszczyzny
1 łyżka musztardy
1 listek laurowy
2 ziarna ziela angielskiego
4 łyżeczki żelatyny
50 ml Porto
2 łyżki oliwy
1 gałązka natki pietruszki
sól, pieprz do smaku
Przygotowanie:
Umyty schab przekrój wzdłuż i wypełnij suszonymi śliwkami. Oliwę, musztardę i Fix Knorr połącz ze sobą i nasmaruj mięso. Rozgrzej piekarnik do 175 stopni i piecz schab w woreczku do pieczenia około 45 minut. Włoszczyznę oczyść i ugotuj wraz z listkiem i zielem angielskim. Odcedź warzywny bulion i wystudź. W gorącym jeszcze wywarze rozpuść żelatynę, dodaj Porto i odstaw w chłodne miejsce. Zimny schab pokrój na plastry, ułóż na półmisku, udekoruj i zalej płynną jeszcze galaretą. Wstaw do lodówki do całkowitego stężenia.
Faszerowane jajka
Składniki:
300 g ugotowanego mięsa, najlepsze będzie mięso z rosołu
8 jaj
1 łyżka Przyprawy do mięs Knorr
2 łyżki majonezu
1/2 pęczka natki pietruszki
1 łyżeczka soli
1 łyżka masła
1 łyżka kaparów do dekoracji
Przygotowanie:
Ugotuj jaja na twardo w posolonej wodzie, następnie obierz, przekrój na połowy i wydrąż żółtka. Mięso rozdrobnij i podsmażaj przez chwilę na łyżce masła z dodatkiem przyprawy do mięs Knorr. Ostudź mięso, a następnie zmiel maszynką wraz z żółtkami. Wymieszaj z majonezem i pietruszką, aż do powstania jednolitej masy. Pastę nakładaj najlepiej za pomocą worka cukierniczego do wydrążonych połówek, dekorując kaparami lub pietruszką.
Rada: Dobrym sposobem na faszerowanie jaja jest przekrojenie ugotowanego na pół, uprzednio go nie obierając. Nie jest to proste – trzeba użyć ostrego noża-piłki. Takie jajo wyjmuje się ze skorupki, pozostawiając ją nienaruszoną. Samo jajo jest siekane i łączone np. z podsmażoną cebulą, grzybami, łososiem, szczypiorem, koperkiem, szynką, papryką – składniki zależą od upodobań smakoszy. Farsz na powrót umieszcza się w skorupce, obtacza w bułce tartej i obsmaża na patelni. To najstarszy polski sposób na faszerowane jaja. Innym równie popularnym farszem do jaj jest mus. W tym celu miksuje się kremowy serek z ulubionym składnikiem, np. łososiem, szynką, pietruszką, grzybami. Farsz nabiera koloru w zależności od użytego produktu. Tak przygotowany wyciska się na połówkę ugotowanego jaja (tym razem już bez skorupki).
Wkładki do gotowania jajek Tchibo
Do gotowania jajek na śniadanie o indywidualnym stopniu twardości – łatwe i pewne wyciąganie jajek po pożądanym czasie gotowania. Można używać również jako kieliszków do jajek. Dostępne w różnych kolorach: fiołkowy, jasnozielony, żółty i różowy.
Ozdobne jajka Tchibo
Wytrzymałe tworzywo sztuczne – do zastosowania w pomieszczeniach i na zewnątrz. Różne kolory i wzory. Z przezroczystymi sznureczkami do zawieszenia.
Ozdobne torby wielkanocne Tchibo
Torby do zbierania jajek wielkanocnych, ozdobione kurczaczkiem lub zajączkiem. Wzmocnione dno zapewnia stabilne ustawienie.