|
Charytatywny cel ECCO Walkathonu jednoczy wielu ludzi o różnych zainteresowaniach i priorytetach. Dlatego też fundusze zebrane dzięki „wychodzonym" kilometrom, zostaną przekazane organizacjom promującym najważniejsze idee naszych czasów: zdrowie, ochronę środowiska naturalnego i poprawę warunków życia dzieci. Każda z fundacji przeznaczy otrzymane pieniądze na konkretny cel. W tym roku zasilą one trzy projekty, realizowane przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, Polską Akcję Humanitarną i WWF.
Polska Akcja Humanitarna
W ramach ECCO Walkathonu, PAH zbiera pieniądze na pomoc dla wsi Malaspa w Afganistanie. Projekt zakłada pomoc dla 389 rodzin, w tym ok. 2000 dzieci. Wieś nie posiada systemu zaopatrzenia w wodę pitną. Mieszkańcy musza nosić ją z rzeki oddalonej od 300 do 1000 metrów od ich domostw. Strumień płynący przez wieś jest zanieczyszczany przez pasące się w pobliżu owce i przez ścieki wylewane do niego przez mieszkańców sąsiednich wsi. PAH planuje zbudować rurociąg o długości 3 km prowadzący od źródła w górach do wsi, który pozwoli na dostarczenie jej mieszkańcom wody pitnej.
Polskie Towarzystwo Kardiologiczne
Dowiezienie chorych z najcięższa postacią zawału serca, tzw. wstrząsem kardiogennym do specjalistycznego ośrodka dysponującego możliwością odpowiedniej interwencji, wymaga wyspecjalizowanego sprzętu. Bez niego chory może umrzeć podczas transportu. Niestety na całym Mazowszu nie ma odpowiednio wyposażonego ambulansu, który pozwoliłby na szybką i profesjonalną pomoc. Dlatego Polskie Towarzystwo Kardiologiczne rozpoczęło projekt zakupu dla Stołecznego Pogotowia Ratunkowego wyposażenia Karetki R-Contra i wyszkolenia jego załogi. Pieniądze zebrane podczas ECCO Walkathon pomogą uratować życie chorych z zawałem serca.
WWF
Nielegalny handel skazuje na cierpienia miliony zwierząt i zagraża przetrwaniu tysięcy gatunków na całym świecie. Te zwierzęta, które przeżyją transport, najczęściej są bardzo chore i wycieńczone. Gdy na granicy odkryje je celnik, teoretycznie ich gehenna powinna się skończyć. Niestety służby graniczne nie posiadają odpowiednich środków finansowych na zakup podstawowego sprzętu, który zwiększyłby szanse na przeżycie zwierząt uratowanych z przemytu.
|