|
Twórcy tego wzbudzajacego wiele emocji programu prezentują codzienne życie kobiet w celi; pokazują co cieszy, martwi lub przeraża bohaterki serialu. Postarają się także wyjaśnić powody, dla których kobiety popełniły zbrodnie.
Christa Pike miała zaledwie osiemnaście lat, kiedy zabiła koleżankę. Do zbrodni popchnęła ją zazdrość. Wraz z jej ówczesnym chłopakiem, Tadarylem Shippem oraz przyjaciółką, Shadollą Peterson, przebywali na obozie młodzieżowym. Tam właśnie pewnego dnia postanowili zwabić bezbronną Colleen Slemmer do lasu, a następnie brutalnie zamordować.
Wszystko dlatego, że Christa była przekonana, iż Colleen próbowała odebrać jej chłopaka. Po popełnieniu zbrodni Christa zabrała na pamiątkę fragment czaszki zabitej dziewczyny. Cała trójka obozowiczów została aresztowana w ciągu zaledwie 36 godzin od morderstwa. Christa wzięła na siebie pełną odpowiedzialność za zabojstwo 18-letniej Colleen Slemmer.
Gdy miała 19 lat, została uznana za winną i skazana na śmierć na krześle elektrycznym w więzieniu stanowym w Tennessee. Przez wiele lat była najmłodszą kobietą osadzoną w celi śmierci. Pięć lat po orzeczenia wyroku Christa próbowała udusić sznurowadłem inną więźniarkę. Za próbę zabójstwa otrzymała drugi wyrok.
Teraz, gdy ma 30 lat, Christa przebywa na kobiecym oddziale dla najgroźniejszych przestępców w Nashville. W więzieniu nie ma osobnej celi śmierci i dlatego kobiety z najwyższym wymiarem kary są więzione na najcięższym oddziale. Christa przebywa w zamknięciu przez 23 godziny dziennie, a kiedy chce iść pod prysznic lub poćwiczyć, zakuwana jest w łańcuchy. Najdłuższe wyjście z celi może trwać maksymalnie godzinę.
W drugim odcinku serii Kobiety z celi śmierci widzowie Zone Reality poznają historię Christy. Zobaczymy w nim także Kathleen O’Shea, katolicką zakonnicę, wolontariuszkę, a jednocześnie pisarkę, która podzieli się z nami historiami dotyczącymi Kobiet z celi śmierci. Kathleen jest uważana za jednego z największych ekspertów zajmujących się problemem kobiet skazanych na śmierć. Na korespondencję z nimi poświęciła piętnaście lat swojego życia, zebrała setki listów, zdjęć oraz opowieści. Przeprowadziła także wiele wywiadów z kobietami osadzonymi w celach śmierci oraz była świadkiem ich egzekucji.
|