|
"Modelujące staniki wspaniale podkreślają sylwetkę, czynią ją kuszącą" - mówi William Baker, stylista, którego cytuje Camila Morton.
Po pierwsze staraj się umiejętnie podkreślić swoje atuty, a nie na siłę zmieniać swój wygląd. Jeśli nie potrafisz dobrać biustonosza, poproś o poradę sprzedawcę - czasem rzeczywiście stanik jest źle uszyty i dlatego źle leży, ale jeśli zdarza Ci się to z bielizną z dobrych domów mody, najprawdopodobniej nie zakładasz jej tak, jak należy. Zawsze pamiętaj o regulowaniu długości ramiączek i zapięcia z tyłu.
Faktycznie wybór odpowiedniego biustonosza może być trudny, dlatego, gdy tylko znajdziesz producenta, którego bielizna dobrze na Tobie leży, daj sobie spokój z mierzeniem bielizny od innych. Przymiarki i poszukiwania bielizny to długi i uciążliwy proces, często zakończony niepowodzeniem. A jeśli jeszcze go nie znalazłaś, sprawdź bieliznę Intimissimi, nie tylko jest pięknie uszyta, ale też na ogół z bardzo dobrych materiałów oraz bieliznę firmy Triumph, która choć nie zawsze jest z naturalnych tkanin, świetnie leży! Jeśli możesz sobie pozwolić na większy wydatek, koniecznie obejrzyj bieliznę Chantelle, bo bywa śliczna. A jeśli wolisz trochę zaoszczędzić, poszukaj w sklepach Atlantica i Mystique.
Podczas wyboru kieruj się zasadą, że w numeracji biustonoszy liczba oddaje obwód klatki piersiowej, a litera - wielkość miseczki. Dlatego też warto samemu zmierzyć swe rozmiary, by się przygotować do zakupów. Osoba drobna z dużym biustem może nosić 70D - im dalsza litera, tym większy biust. Zatem należy zmierzyć się pod linią biustu - to będzie wielkość przedstawiana na rozmiarach w liczbach - a potem obwód klatki piersiowej w najszerszym miejscu na biuście. Im większa jest różnica między obiema wielkościami, tym wyższa litera na rozmiarze biustonosza. Różnica kilkunastu centymetrów oznacza wielkość A, 16 do 18 cm - B, 18-20 cm - C itd. Jednak nie ma lepszego sposobu na nauczenie się swojego rozmiaru, niż przymierzenie biustonoszy i przekonanie się, który najlepiej leży.
|