|
Dzięki nowoczesnym technologiom instalacyjnym, możemy dowolnie regulować system dopasowując go swoich potrzeb. Na tym jednak nie koniec korzyści.
Ciepło od podłogi
A wszystko dzięki ukrytej pod posadzką instalacji grzewczej. Możemy nawet chodzić boso, bez obaw, że się przeziębimy. Ogrzewanie podłogowe jest ogrzewaniem powierzchniowym – grzejnikiem jest cała powierzchnia podłogi. Jego skuteczność zależy w dużym stopniu od jakości izolacji cieplnej posadzki. Dotyczy to zwłaszcza podłóg leżących na gruncie oraz tych nad piwnicami nieogrzewanymi. Zastosowanie podłogowych instalacji pozwala wyrównać temperaturę w różnych częściach pomieszczenia, jest dobrym rozwiązaniem, tam gdzie nie ma miejsca na zamontowanie tradycyjnych grzejników.
Woda pod stopami
- Wykorzystanie nowoczesnych instalacji podłogowych to obok komfortu użytkowania również oszczędność energii i tym samym ochrona środowiska naturalnego – mówi Andrzej Marchewicz z firmy Tece. - Wodne ogrzewanie jest integralną częścią podłogi, przez co nie zakłóca ogólnego wyglądu pomieszczeń – umożliwia praktycznie nieograniczona swobodę przy projektowaniu architektury wnętrz – dodaje. Przez rury umieszczone na specjalnej macie izolacyjnej, przepływa woda, nagrzewając warstwy betonu i posadzki, które oddają ciepło do pomieszczenia. Niewidoczne pasujące do każdego wnętrza ogrzewanie, dodaje mu elegancji i wpływa na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych, gdyż możemy dowolnie regulować system, dostosowując go do aktualnych potrzeb.
Kilka faktów
Optymalna dla człowieka wilgotność powietrza powinna zawierać się w przedziale 40-60% oraz w temperaturze 19-20°C. Olbrzymie znaczenie dla dobrego samopoczucia ma ciepłota powierzchni ścian, sufitów, a nawet posadzki. Zalecana temperatura podłogi wynosi 26 - 29°C. Przekroczenie tej wartości na skali termometra pogarsza warunki komfortu cieplnego. W łazienkach i pasach przyokiennych dopuszcza się nieco wyższą temperaturę (rzędu 29-33°C).
|