|
W czasie, który przeznaczyliśmy tylko dla siebie, postarajmy się realizować swoje hobby – oderwiemy myśli od codziennych trosk i będziemy czerpać satysfakcję z tego, że rozwijamy swoje zainteresowania.
Przynajmniej raz w tygodniu bądźmy aktywni, najlepiej na łonie natury – spacery, jogging czy jazda na rowerze nie są bardzo męczące, natomiast skutecznie niwelują stres. Jeśli natomiast po tygodniu pracy jesteśmy bardzo spięci, skuteczniejsze od spacerów mogą się okazać bardziej intensywne ćwiczenia: aerobik, siłownia czy... boks (ćwiczenia z workiem treningowym pozwalają się wyładować i pozbyć negatywnych emocji).
O czym powinniśmy pamiętać co roku
Pamiętajmy, aby przynajmniej raz w roku zafundować sobie wakacje. Nie chodzi wcale o to, by wyruszać w kosztowną podróż zagraniczną. Najważniejsze, aby odpocząć od spraw codziennych, najlepiej na łonie przyrody. Możemy pojechać do rodziny na wieś, do znajomych na działkę czy na rajd rowerowy. To ma być czas dla nas, czas pełnego relaksu. Jeśli więc lubimy wspinać się na skały – jedźmy w góry, jeżeli wolimy wałęsać się po plaży – wybierzmy się nad morze. Ważne, aby wszelkie sprawy zawodowe „zostawić za sobą” i w czasie urlopu nie myśleć o niczym związanym z pracą i nauką. Starajmy się też tak ułożyć sprawy zawodowe przed urlopem, by nikt nam nie przeszkadzał w wypoczynku. Weźmy ze sobą dobrą książkę, pozwólmy sobie na odrobinę lenistwa, poszalejmy. Umożliwimy w ten sposób odpoczynek naszemu mózgowi, nabierzemy wigoru i energii i z nowym zapasem sił będziemy mogli powrócić do pracy.
Artykuł pochodzi z „Magazynu ESKK”
|