|
Co wzbudziło w nim nieludzką ciekawość zbrodni? Czy młody Hannibal budził się w ciemnościach słysząc ryk zarzynanych owiec? Hannibal. Po drugiej stronie maski, oparty na powieści Thomasa Harrisa pod tym samym tytułem, to historia narodzin potwora.
Młody Hannibal (Gaspard Ulliel) podczas II wojny światowej w szokujących okolicznościach traci rodziców oraz siostrę. Ucieka z rodzinnej Litwy zajętej przez komunistów i dociera do Francji. Na miejscu spotyka niezwykłą Lady Murasaki (Gong Li), która wprowadza go do świata nienagannych manier, wyrafinowanej sztuki i nie tylko… Rozsmakowany w muzyce klasycznej i książkach, młody Hannibal niespodziewanie poczuje smak zepsutego dzieciństwa, smak siostry...
Autorem scenografii do filmu jest laureat Oskara, Allan Starski (Pianista, Lista Schindlera, Olivier Twist, Pan Tadeusz). Za kostiumy w filmie odpowiada Anna Biedrzycka-Sheppard (Pianista, Lista Schindlera, Olivier Twist)
Streszczenie
Początek II Wojny Światowej. Na Litwie arystokratyczna rodzina Lecterów opuszcza pośpiesznie swą posiadłość, by ukryć się w lesie przed Rosjanami, kolaborantami i szabrownikami. Dochodzi jednak do rzezi. Na oczach dwójki dzieci – Hannibala i jego młodszej siostry Mischy giną rodzice i służba. Jakiś czas później w potworny sposób zginie również Misha… Osierocony i oniemiały z przerażenia Hannibal trafia do sowieckiego sierocińca. Dręczony przez rówieśników doprowadza do buntu przeciwko panującym w zakładzie warunkom. W nieprawdopodobny sposób udaje mu się uciec zza żelaznej kurtyny i dotrzeć do Francji, kraju, gdzie mieszka jego jedyny krewny.
|