|
Każdego roku w festiwalowych koncertach uczestniczy około 5 tysięcy publiczności, ponieważ klimat wrocławskich spotkań oraz wyjątkowa muzyka sprawiają, że na koncertach świetnie bawią się wszyscy, zarówno rodzice z dziećmi, studenci, żeglarze jak i „szczury lądowe”.
Spotkania z Piosenką Żeglarską i Muzyką Folk każdego roku gromadzą czołówkę wykonawców muzyki szanty i folk z całej Polski, czyli zespoły takie jak: EKT – Gdynia, Ryczące Dwudziestki, Stare Dzwony, Cztery Refy, Mechanicy Szanty oraz gości z zagranicy. W tym roku festiwal rozpocznie 28 lutego koncert rodzimych, wrocławskich formacji – w Orkiestra Samanta, Pod Masztem, Betty Blue w Klubie Festiwalowym (Klub Muzyczny Łykend).
1 marca przeniesiemy się na scenę główną – halę Wytwórni Filmów Fabularnych, gdzie pod nazwą Touch of Irleand odbędzie się wyjątkowy wieczór z muzyką irlandzką. Na ten dzień zaplanowano Carrantuohill Show – widowisko muzyczno – taneczne z udziałem zespołu Carrantuohill, Pawła Kukiza oraz formacji tanecznej Reelandia, wystepy zespołów Midnight Court (Irlandia), Les Dieses (Francja), Krewni i Znajomi Królnika, Beltaine, Celtic Group i Shannon. Występom artystów towarzyszyć będą pokazy i nauka tańców irlandzkich w wykonaniu zespołu Ellorien. Widowisko to będzie największą imprezą z muzyką irlandzką graną na żywo w Polsce. Pokazom tanecznym Reelandii czy Ellorien towarzyszyć będzie muzyka wykonywana przez najlepsze zespoły, nie zaś, jak na innych imprezach, odtwarzana z taśmy.
Kolejny dzień 2 marca to koncert poświęcony pamięci Józefa Kaneckiego – wybitnego skrzypka sceny szanty i folk, zmarłego rok temu. W piątkowym koncercie Skrzypku ino piknie graj... zaprezentują się zespoły, które w swym składzie mają skrzypków i umieją z tego korzystać.
|