|
W przypadku osób, które mają problemy ze zdrowiem swoich zębów może on stanowić pewien kłopot. Stosowane w protetyce implanty pozwalają na odtworzenie zęba w taki sposób, iż nie będzie on w niczym różnił się od prawdziwego.
Czym właściwie jest implant?
Implanty to aktualnie najpewniejsza i najbliższa naturze metoda uzupełnienia protetycznego, stosowana bez względu na liczbę ubytków. Stanowią idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą, aby uzupełnienie braków w uzębieniu wyglądało jak własne zęby i tak też działało. Implant to tytanowa śruba wszczepiona w kość szczęki lub żuchwy, która zastępuje korzeń utraconego zęba w sposób najbardziej fizjologiczny. Na nim to lekarz mocuje koronę protetyczną lub most, może on być także zaczepem dla protezy całkowitej. Takie rozwiązanie nie wymaga szlifowania zębów pacjenta dla osadzenia na nich uzupełnienia, nie powoduje przeciążenia sąsiednich zębów i nie łączy ich. Każdy ząb nadal "odpowiada za siebie”, co ma bardzo duże znaczenie w przypadku ewentualnej choroby sąsiednich zębów i konieczności ich leczenia. Bodźce przenoszone poprzez implant na kość zapobiegają jej naturalnemu zanikowi, który mógłby wystąpić w miejscu utraconego zęba, niezastąpionego implantem.
Dla kogo implanty?
Krąg ludzi, którzy mogą być poddani leczeniu implantologicznemu jest bardzo duży. Najnowsze techniki wykorzystywane w klinikach stomatologicznych pozwalają na zastosowanie implantów nawet u ludzi należących do tzw. grup podwyższonego ryzyka, czyli: palaczy, osób z chorobami przyzębia, osób chorych na cukrzycę. Także w przypadku ubytków lub zaniku kości implantolodzy są w stanie doprowadzić do jej odbudowy, a trwałość implantów jest porównywalna z trwałością naturalnych, zdrowych zębów. U ludzi starszych z całkowitym bezzębiem nawet dwa implanty, na których osadzona zostaje proteza, znacznie podwyższają komfort żucia. Ich posiadacze mogą spokojnie zapomnieć o strachu przed przypadkowym pokazaniem miejsc po utraconych zębach lub braku zaufania do stabilności protezy i zacząć znowu szeroko się uśmiechać!
Centrum Medyczne ENEL-MED zaprasza wszystkich Poznaniaków na bezpłatne konsultacje implantologiczne, które odbywają się do końca 2006 r. W ramach akcji można również bezpłatnie wykonać pantomogram, stanowiący punkt wyjścia do opracowania planu leczenia. Konsultacje implantologiczne odbywają się w poznańskim oddziale Centrum Medycznego Enel-Med w Kupcu Poznańskim, pl. Wiosny Ludów 2, II p. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu: (061) 850 95 18
|