Cardiofil zalecany jest do stosowania:
w niestabilnej chorobie wieńcowej, w świeżym zawale serca, w zapobieganiu powtórnemu zawałowi serca, po zabiegach chirurgicznych lub interwencyjnych na naczyniach, w zapobieganiu występowania napadów przejściowego niedokrwienia i niedokrwiennych udarów mózgu, w zapobieganiu zakrzepicy naczyń wieńcowych u pacjentów z wieloma czynnikami ryzyka, w zapobieganiu zakrzepicy żylnej i zatorowi płuc.
Profilaktycznie: pół tabletki po posiłku raz dziennie. Leczniczo i zapobiegawczo: 1 tabletka leku po posiłku raz dziennie.
Zawarty w preparacie tlenek magnezu działa protekcyjnie na ściany żołądka (co osłabia niekorzystne, miejscowe działanie kwasu acetylosalicylowego).
Dla kogo Cardiofil?
Lek zalecany jest przede wszystkim osobom z zaawansowaną miażdżycą i chorobą wieńcową. Szczególnie zalecany ludziom powyżej tzw. „pięćdziesiątki”. Zapobiega zwiększonemu w tym przedziale wiekowym ryzyku ataku serca i zawału oraz ma wpływ na obniżanie nadmiernego poziomu cholesterolu we krwi. A co najważniejsze - znacznie redukuje ryzyko ponownego zawału serca, w okresie 30 dni po pierwszym ataku (informacja ważna dla osób po zawale).
Moje Serce - co jeszcze mogę dla ciebie zrobić?
Dobrze zestawiona dieta zapewnia wystarczające ilości wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, antyutleniaczy, magnezu, potasu i bioflawonoidów, by zabezpieczyć serce człowieka nie obciążonego czynnikami ryzyka. Gdy takie czynniki są obecne, zapotrzebowanie na wymienione substancje może być większe.
Można wówczas wspomóc swój organizm, zażywając:
- koenzym Q10, który poprawia metabolizm komórek m.in. mięśnia sercowego
- preparaty witaminowo-mineralne (np. Filomag B6, Magnesium asparticum, Aspragin), przydatne zwłaszcza osobom narażonym na ciągły stres i pijącym dużo kawy
- leki z zawartością kwasu acetylosalicylowego np. Cardiofil
|