A gdyby możliwa była podróż do wnętrza ludzkiego ciała?
Wewnątrz grubych murów fortecy Cumides Circle członkowie Zakonu Medykusów zbierają się, wstrząśnięci straszliwą wiadomością: po trzynastu latach odosobnienia z mroźnego lochu w samym sercu Syberii zbiegł zbrodniczy geniusz – Czarny Książę. Jeśli ponownie stanie na czele armii groźnych Patologusów, całej ludzkość grozi zagłada… Jedynym ratunkiem jest pewien wyjątkowy chłopiec, Oskar Pill, syn bohatera wydarzeń sprzed trzynastu lat, mieszkający spokojnie na przedmieściach sennego miasteczka Pleasantville.
Oskar nie ma pojęcia o swym szczególnym talencie, wszystko wskazuje na to, że nadchodzące wakacje spędzi jak zwykle w towarzystwie wiecznie zapracowanej mamy, postrzelonej siostry i szkolnych kolegów z ubogiej dzielnicy. Jednak kiedy do drzwi domu Pillów zapuka Berenice Withers – ekscentryczna dama w krwistoczerwonych okularach, życie chłopca zmieni się w fantastyczną przygodę.
Oskar jest jednym z Medykusów, ludzi obdarzonych niezwykłą mocą uzdrawiania i podróżowania wewnątrz żywych istot. Będzie musiał poznać pięć fascynujących Uniwersów stanowiących jedną, niepodzielną całość – życie. By tego dokonać uda się do sekretnej rezydencji Wielkiego Mistrza Zakonu, miejsca, w którym nawet drzewa potrafią mówić, a książki wdają się w niekończące dyskusje między sobą.
I zanim stanie do walki z armią Czarnego Księcia, odkryje największe sekrety ludzkiego ciała, w którym odwiecznie zmagają się siły Dobra i Zła.
Eli Anderson to Juliusz Verne naszych czasów.
„Elle”
Oryginalny cykl Eliego Andersona zawładnie emocjami tych, którzy do tej pory fascynowali się książkami J.K. Rowling, Philipa Pullmana czy Alison Goodman.
„24 Heures”
Oskar Pill podąża tą samą ścieżką, co Harry Potter – prosto do sukcesu.
„Nice Matin”
Powieść o wielkiej sile. Pięknie opowiedziana i silnie uzależniająca historia, której świeżość i humor uwiodą wielu młodych czytelników.
„Telerama”
Pod pseudonimem Eli Anderson ukrywa się paryżanin Thierry Serfaty (ur. 1967), psychiatra i onkolog dziecięcy, który pewnego dnia zalecił swym małym pacjentom... narysowanie choroby. Tak właśnie – z mikstury wyobraźni, ciekawości i wiedzy – narodził się cykl książek o Oskarze Pillu, tłumaczony już na angielski, włoski, grecki, węgierski, koreański i turecki. Za pierwszy tom, Oskar Pill i Zakon Medykusów, w 2011 roku autor otrzymał Prix des Ados, nagrodę przyznawaną za najlepszą francuską powieść młodzieżową. Prawa do ekranizacji kupiła wytwórnia Warner Bros. Oprócz serii o przygodach Oskara Eli Anderson napisał również sześć thrillerów dla dorosłych. W przygotowaniu przekłady kolejnych tomów przygód Oskara.