|
Świeżość zieleni, rozkwitające kwiaty, słoneczne, ciepłe i pogodne dni. Często jednak, letnia pora nie wiąże się z samymi zaletami i warto pomyśleć o ślubie w zimie, a dlaczego, pozwólcie, że przybliżymy trochę ten temat.
Biorąc pod uwagę aspekty związane z przygotowaniami, w miesiącach zimowych znacznie łatwiej o termin w upatrzonym lokalu. Rezerwację można dokonać już z kilkumiesięcznym uprzedzeniem, nie tak jak zdarza się to w miesiącach letnich, z 1,5 czy 2 letnim. Podobnie jest z terminami fotografów czy orkiestr. W miesiącach zimowych często również weselne usługi są objęte rabatami. Za fotografa zapłacimy nawet do kilkuset złotych mniej w listopadzie czy styczniu niż w czerwcu lub wrześniu.
Zima to doskonały pretekst do urozmaicenia ślubu takim atrakcjami, jak przejazd Pary Młodej do Kościoła saniami lub kulig dla wszystkich gości weselnych połączony z widowiskowym pokazem sztucznych ogni lub pokazem fire show, które w zimowej scenerii nabiorą dodatkowej magii. Popularne stają się coraz częściej lodowe rzeźby, które w zimowych warunkach będą mogły dłużej ozdabiać przyjęcie i cieszyć oko gości.
Powodzeniem cieszą się również takie okazje jak Święta Bożego Narodzenia czy Sylwester. Połączenie uroczystości zaślubin z tymi wyjątkowymi okazjami, dostarczy dodatkowych, niezapomnianych wrażeń, nie tylko młodej parze, ale i wszystkim zgromadzony gościom.
Atmosfera towarzysząca Świętom Bożego Narodzenia jest niepowtarzalna i może być cudownym dopełnieniem tego wyjątkowego dnia, jakim jest Wasz ślub. Nastrojowe świąteczne dekoracje, zarezerwowane tylko dla tej pory roku, ogólnie panująca radość i rodzinne ciepło powodują, iż naprawdę warto przemyśleć powrót do staropolskich tradycji wyprawiania wesel w czasie świątecznym.
Podobnie jest przy okazji ślubów organizowanych w Sylwestra – trudno o bardziej charakterystyczną datę w kalendarzu, niż ostatni dzień roku! Ta wyjątkowa noc, stanie się jeszcze bardziej unikatowa, jeśli właśnie wtedy powiecie sobie sakramentalne tak i przywitacie Nowy Rok po raz pierwszy, jako Mąż i Żona. Ostatni dzień w roku może symbolizować koniec etapu narzeczeństwa, a Nowy Rok, wejście w wspaniały okres małżeństwa, pełen nadziei i radosnych oczekiwań. A wszystko to w towarzystwie rodziny i Waszych przyjaciół, którzy razem z Wami hucznie będą świętowali Wasz nowy początek wspólnego życia i Nowego Roku.
Biorąc jednak pod uwagę wymienione okazje, trzeba się liczyć z oblężeniem terminów, podobnym do okresu letniego oraz nieco wyższymi cenami usług fotografa, muzyków, fryzjera czy kosmetyczki. Sam okres świąteczny wiążę się z wieloma przygotowaniami dlatego równoczesne przygotowania do Waszego ślubu wymagają wyjątkowo dobrej organizacji, spokoju i odporności na stres. Przewidzieć należy wszelkie okoliczności. Dobrze zaplanować zakupy i nie zostawiać niczego na ostatnią chwilę, gdyż w same Święta wszystkie sklepy są pozamykane i zakup np. zapasowej pary pończoch, może okazać się niemożliwy.
Aby nie ulec jedynie urokowi zimowej aury i Świąt należy rozpatrzeć również negatywne strony lub zagrożenia, wynikające z organizacji ślubu w zimie.
Pierwszym i głównym sprawcą kłopotów może być aura. Duże utrudnienia w całej organizacji mogą spowodować nagłe opady śniegu czy załamanie pogody, które może opóźnić, lub w gorszych wypadkach uniemożliwić dojazd gości, fotografa czy muzyków, odbiór sukni, bukietu czy tortu. Czarnych scenariuszy jest mnóstwo, a zła pogoda niestety może sprzyjać ich realizacji.
Zimowe temperatury wymuszą również odpowiednie atrybuty garderoby Narzeczonych. Pani Młoda powinna pomyśleć nie tylko o bolerku, które będzie miała na sukni, ale również o wierzchniej narzutce, futerku, rękawiczkach, odpowiednim obuwiu, a może nawet o oryginalnej eleganckiej futrzanej czapie. Są to koszty, które dodatkowo zwiększają i tak już nie małe wydatki związane z zakupem samej sukni.
Kolejna sprawa, to kwiaty, których ceny zimą są wyższe, szczególnie gatunków trudno dostępnych, specjalnie sprowadzanych do kraju. Poza wyższą ceną, niestety zdarzają się również kwiaty słabszego gatunku, które szybko więdną i już na pierwszy rzut oka wyglądają nieestetycznie. Bardzo ważne jest, dlatego aby przygotowanie bukietu i kwiatowych dekoracji powierzyć dobremu floryście.
Istotne jest również, aby decydując się na fotografa, obejrzeć zrealizowane już wcześniej przez niego zdjęcia w zimowej scenerii. Białe krajobrazy wymagają fachowego podejścia do wyboru kadru, ustawienia sprzętu, czy późniejszej obróbki zdjęć. Szkoda, aby po zrealizowanej sesji okazało się później, iż źle zrobione zdjęcia zepsują taką piękną pamiątkę.
Zwolenników zimy, pewnie jest mniej niż przeciwników. Bajkowa sceneria okrytego bielą krajobrazu, delikatnie prószący śnieg czy magia świątecznej atmosfery, to elementy, o które trudno będzie nam każdą inną porą roku. Dlatego mamy nadzieję, iż zimowych ślubów będzie nam przybywało z każdym rokiem.
autor: / źódło: / opracowanie:
Bloom
|